103 Öğrenci 103. Yılında Tarihi Ruhu Yaşayacak.

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı’nın himayelerinde başlatılan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız koordinatörlüğünde uygulanan BENGİ Projesi kapsamında Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü nedeniyle, Edremit İlçesinde öğrenim gören; 15 yaşında 103 öğrenciyi 20 Mart 2018 tarihinde ecdadıyla buluşturularak, Çanakkale Şehitliklerini ziyaret etmesi planlandı.

0
720
KABOTAJ Kurtuluş

Öğrencilere bu şanlı zafer hakkında geniş çaplı bilgi edinme fırsatı vererek, geçmişten bu güne devam eden milli birlik ve beraberlik ruhunun aşılanması amaçlanan, gezinin Sponsoru Kazdağı Turizm Firmasının sahipleri Nevzat Ergün ve Fatih Ergün oldu.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un makamında imzalanan protokolün ardından, “Öğrencilerimiz bu tarihi ziyaretle; atalarının, tüm imkansızlıklara rağmen dinini, vatanını ve değerlerini korumak amacıyla gösterdiği eşsiz mücadele ruhunu yerinde görmüş olacaklar. Bu nedenle öğrencilerimize bu fırsatı sağlayarak, sponsor olan Kazdağı Turizm Firmasının sahibi Fatih Ergün’e eğitime vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.