12 Ülkeden Türkçe Sevdalısı Öğrenciler

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Yunus Emre Enstitüsü ile Balıkesir Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği 12 farklı ülkeden gelerek BAUN Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) Türkçe Yaz Okuluna katılan yabancı uyruklu öğrencilerle kahvaltı programında buluştu.

0
806
KABOTAJ Kurtuluş

Düzenlenen programa; Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şakir Sakarya, Prof. Dr. Mehmet Baştürk, BAUN TÖMER Müdür Vekili Prof. Dr. Mehmet Narlı ve Müdür Yardımcısı Okt. Şaziye Durukan ile kursta görevli öğretim elamanları da katıldı.

Kahvaltı programında bir açılış konuşması yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Türkiye ve Türkçe sevdalısı kültür elçisi öğrencileri Balıkesir’de ve Balıkesir Üniversitesinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da yaptıkları konuşmalarla duygu ve düşüncelerini paylaşarak; öğrencilere eğitim yaşamlarında başarılar dilediler.

İran, Mısır, Fas, Lübnan, Kazakistan, Güney Kore, Bosna Hersek, Gürcistan, Ürdün, Kosova, İngiltere ve Arnavutluk’tan gelen öğrenciler de kendilerini tanıtarak Türkiye ve Balıkesir hakkındaki duygularını paylaştı. Öğrenciler, kendilerine gösterilen misafirperverlik dolayısıyla teşekkür ederken, samimi bir havada geçen program da hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.