15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin ikinci yılında, tüm Türkiye'de olduğu gibi Balıkesir’in Edremit ilçesinde de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri düzenlendi.

0
822
KABOTAJ Kurtuluş

Sabah ilçede bulunan şehitliklerde şehitler anısına Edremit Müftüsü Sait Emin Arvas öncülüğünde dua edildi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Osman Aytaç, Edremit Belediye Başkan Vekili Ahmet Özkoca ve etkinliğe katılanlar şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Daha sonra “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Akçay Merkez Camisinde şehitler anısına mevlit okundu, dua edildi.

Ayrıca Türkiye Demokrasi tarihinde önemli bir yere sahip olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ve İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirleri tarafından çekilen fotoğrafların yer aldığı Edremit Cumhuriyet Meydanında açıldı. Sergi bir gün açık kalacak.