2. dönem okul güvenliği toplantısı yapıldı

Edremit'te 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı 2. dönem "Okul Güvenliği Değerlendirme Toplantısı Kaymakam Ali Sırmalı başkanlığında gerçekleştirildi.

0
626
KABOTAJ Kurtuluş

İlçe Milli Eğitim Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; ; İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Emniyet Müdürü Tolga Alpay, İlçe Jandarma Komutan V. İbrahim Kuru, Mahalle Muhtarları, Okul Aile Birliği Temsilcileri, Okul Müdürleri, Edremit Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Dut katıldı.

5 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2. dönemi öncesi gerçekleştirilen ve birinci dönemin değerlendirilmesiyle başlayan toplantıda konuşan ve bütün okullar ve çevresindeki güvenlik önlemleri konusunda hassasiyet gösterileceğini söyleyen Kaymakam Sırmalı Edremit’te güvenli bir eğitim-öğretim döneminin yürütülebilmesi için tüm kurumların seferber olduğunu ifade etti.

Edremit Kaymamı Ali Sırmalı: “Eğitim, bizim için ve ilçemiz için en önemli konuların başında gelmektedir. Bu nedenle okullarımızın güvenliğinin yanı sıra geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı, başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bizler, çocuklarımızı ne denli geleceğe iyi hazırlarsak; ülkemizin geleceği de o denli parlak ve aydınlık olacaktır. Buradan 05 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılının çocuklarımıza ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Geniş katılımın olduğu toplantıda, okulların içerisinde ve çevresinde alınması gereken güvenlik tedbirleri, okul kantinlerinin denetimleri, temizlik, okulların kamera sayıları ve sistem güvenliği, uyuşturucu ve uyuşturucu madde ile mücadele, internet kafeler, okul servislerinin uyması gereken kurallar değerlendirilirken okul idarecileri ve okul aile birliği başkanlarının görüş ve taleplerini iletmesi ile toplantı son buldu.