Cuma, Temmuz 19, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün Seçtikleri200 sağlık çalışanına 2 ton mandalina dağıtıldı

200 sağlık çalışanına 2 ton mandalina dağıtıldı

Balıkesir’in Havran ilçesindeki devlet hastanesi ve sağlık ocağında görev yapan 200 sağlık çalışanına Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası dolayısıyla 2 ton mandalina hediye edildi.

Havran ilçe kaymakamlığı ile Havran Meyve Sebzeciler ve Esnaf Odasınca ortaklaşa hayata geçirilen etkinlikte, yeni tip koronavirüsle (Kovid – 19)  mücadele kapsamında görev yapan sağlık çalışanlarına 10’ar kiloluk kasalar halinde 2 ton mandalina dağıtılıdı.

Havran Kaymakamı Enver Özderin ve oda başkanı Murat Hançer, sağlık çalışanlarını işyerlerinde ziyaret ederek dalından taze taze toplanan mandalinaları kasalar içerisinde teslim etti.

Kaymakam Özderin gazetecilere yaptığı açıklamada: “Her yıl 12 aralıkta başlayan Yerli Malı Haftasını bundan önce genelde okullarda kutlardık. Bu sene malum pandemi dolayısıyla yüz yüze eğitime ara verildi. Uzaktan eğitimle devam ediliyor. Biz de bugünlerin aşağı yukarı dokuz aydan beri gecesine gündüzüne katan ailelerinden uzakta kalan sağlık çalışanlarına sağlık personelimizle beraber bu haftayı kutlayalım dedik. Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odasıyla beraber Havran’ımızın bir çok lezzetinden biri olan mandalinayla tam mevsimi 12 aralıkta Başlayan Yerli Malı Haftası dolayısıyla da taze taze bize gece gündüz demeden 7/24 hizmet veren sağlık çalışanlarımızla beraber onlara küçük bir ikramınız olsun diye mandalina getirdik. Yiyen arkadaşlara Rabbim şifalar versin” dedi.

Havran Meyve ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer de her yıl 12- 18 aralık arasındaki düzenlenen Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası dolayısıyla ilçe sağlık müdürlüğü çalışanlarına 2 ton mandalina dağıttıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli ve milli konusundaki hassasiyetinin kendilerini de özendirdiğini belirten Hançer şunları söyledi: “Bizlerin de bu haftada esnaf odası olarak cumhurbaşkanımıza destek olmak adına Havran’a has kendi ürünlerimizi tanıttım ve insanlara sunum adına böyle bir etkinlikte buluştuk. Geçmiş yıllarda Havran’da milli eğitimdeki bütün öğrencilerimize 5 bin meyve paketiyle bir etkinlikte buluşmuştuk. 1 yıldan beri koronavirüs salgın hastalığı ile bir mücadele i.erisindeyiz. Bu mücadelede cephenin önünde gece gündüz bizler için savaşan sağlık personelimizle birlikte bu etkinliği kutlayalım istedik. Birlik ve beraberliğimizi simgeleyelim dedik. Hastanemizde ve ilçe sağlık müdürlüğümüzde 200 personelimizle birlikte Havran mandalinasını hem tanıtalım hem de kendilerine bir şifa olsun.”

200 personele 200 paket 10’ar kiloluk 2 ton mandalina hediye ettiklerini ifade eden Hançer, “Bunu da Havran’ın yüksek C vitamini mandalinasıyla amaçladık yerli ürünümüz olarak. Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya cihanda bir nefes sıhhat gibi diyoruz.” diyerek  Başta cumhurbaşkanı olmak üzere sağlık bakanı ve Türkiye’deki tüm sağlık personeline ayrı ayrı teşekkür etti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments