Edremit Körfezi – Ankara uçuşlarının başlaması isteniyor

Balıkesir'in Edremit Körfezi'ndeki turizm işletmecileri Koca Seyit Hava Limanından bir süredir ara verilen Ankara'ya uçak seferlerinin yeniden başlamasını istiyor.

0
514

Turizmciler adına gazetecilere açıklama yapan Edremit Kent Konseyi Genel Sekreteri Tayfun Canlı: kontrollü normalleşme takvimi ile seferlerin başlamasının bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Turizm sektörü başta olmak üzere bölge ekonomisi için en önemli katkılar sağlayan uçuşların yeniden başlaması gerektiğine dikkat çeken Canlı, doğrudan Ankara seferlerinin başlatılması çağrısında bulundu. 

Edremit Koca Seyit Havalimanı’ndan İstanbul uçak seferlerinin devam ettiğini belirten Canlı: “Başkent Ankara’ya olan uçuşlara bir süredir ara verilmiş durumdadır. Gelişen yapısı bir çok ilden daha büyük nüfusuyla ve turizm sektöründe ki haraketlilik açısından ilçemizden doğrudan uçak seferlerinin olması önem arz etmektedir.” dedi.

 Pandemi sonrası normalleşme ile birlikte turizmin önemli dinamiklerinden olan Edremit Körfezi’nden başkent Ankara’ya doğrudan uçuşların başlaması ekonomik anlamda bölgeye önemli artı değerler kazandıracağını savunan Canlı:. “Yaz turizminin yanı sıra Kazdağları ve termal kaplıcaları ile önemli bir turizm merkezi olma yolunda ilerleyen Edremit’imize yılın 12 ayı talep olmaktadır. Edremit’imiz de ki onlarca turizm tesisi ve turizm işletmecilerimiz Ankara uçuşlarının açılmasını beklemektedirler.” ifadelerini kullandı.

 Edremit Körfezi’nden daha önce yapılan Ankara ve İstanbul uçuşlarında ki taleplerin yeniden Ankara uçuşlarının başlaması için önemli göstergelerden olacağına değinen Canlı: “Başta hava yolu işletmelerimiz olmak üzere yetkililerden Edremit’ten Başkent Ankara’ya yeniden doğrudan uçuşların başlaması için yardım ve desteklerini bekliyoruz” çağrısında bulundu.