Cuma, Temmuz 19, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaÇevreŞehrin Işıkları Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na Başvurular Başladı

Şehrin Işıkları Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na Başvurular Başladı

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) tarafından düzenlenen Şehrin Işıkları Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen yarışmada ‘Gece ve Işık’ teması işlenirken geçtiğimiz yıl 7 bin 744 fotoğrafın katıldığı yarışmada bu yıl  başvurular 30 Eylül 2021 tarihine kadar sürecek.

UEDAŞ tarafından 2013 yılında hayata geçirilen ve sektörde ilk uluslararası fotoğraf yarışması olma özelliği taşıyan “Şehrin Işıkları Uluslararası Fotoğraf Yarışması” bu yıl 9. kez fotoğrafseverlerle buluşuyor. Dünyanın her noktasından fotoğrafseverin katılabileceği yarışmanın teması “Gece ve Işık” olacak.

Geçtiğimiz yıllarda Tayland’dan Amerika’ya, Fransa’dan Macaristan’a birçok ülkeden fotoğrafın katıldığı yarışmada başvurular 30 Eylül 2021 tarihine kadar www.uedas.com.tr/sehrinisiklari/ internet adresinden gerçekleştirilebilecek. Yarışmaya katılan tüm fotoğraflardan kazananlar 8 Ekim 2021 tarihinde açıklanacak. Gece ve ışığın göz kamaştıran uyumunu yansıtacak yarışmanın birincisine Apple iPhone 12 64 GB Black, ikincisine CANON EOS 250D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi, üçüncüsüne ise DJI Mini SE Fly More Combo Drone Gri hediye edilecek.

Yarışma özelinde jürinin değerlendirmesinde fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon, başkalaştırma ve oynamanın ise kabul edilmeyeceği belirtildi.

KAYNAK : https://www.enerjigazetesi.ist/sehrin-isiklari-uluslararasi-fotograf-yarismasina-basvurular-basladi/

HABER: BÜLENT ÖZGEN

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments