Pazar, Temmuz 21, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriVali Şıldak'ın Sanat Dolu Programı

Vali Şıldak’ın Sanat Dolu Programı

-

İnsana dokunan projeleriyle vatandaşa devletin ilgisini hissettiren Vali Şıldak, programlarında sanata da yer veriyor.

Haftanın ilk gününde sanatseverlerle bir araya gelen Şıldak Albayrak Grubu’nun geleneksel hale getirdiği ve her yıl farklı bir temanın usta hattatlar tarafından yazılarak sanat eserine dönüştürüldüğü sergiyi ziyaret etti.

Balıkesir Kent Konseyi’nde ‘İman Ayetleri Hat Sergisi’ temasının işlendiği serginin açılışında konuşan Vali Şıldak, “Albayrak Grubu, pek çok hayırlı işe, güzel faaliyetlere imza atıyor ve bunların Balıkesir’de de yansımalarını görüyoruz. Dolayısıyla bugün de yine manalı bir serginin açılışını hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız. İlimizin manevi iklimine bu konudaki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bütün emek veren hattatlara, sanatçılara, buradaki ekibe teşekkürlerimi iletiyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Vali Hasan Şıldak programına 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini ziyaretle devam etti.

10 Burda Alışveriş Merkezinde Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayla Dinler Yazıcı öncülüğünde öğrencilerin hazırladıkları “Renk ve Ahenk” adlı Karma Resim Sergisini ziyaret eden Vali Şıldak, sanatla ruhunu besleyen öğrencileri tebrik etti.

“Yüzleri Güldüren Rastlantı”

Göreve geldiği günden bu yana vatandaşlarla iç içe olmak için İli karış karış gezen Vali Hasan Şıldak, 7’den 70’e tüm Balıkesirlilerle gönül bağı kurdu.

Lise öğrencilerinin ‘Renk ve Ahenk’ adlı Karma Resim Sergisini ziyaretinin ardından Alışveriş Merkezi çıkışında Vali amcalarıyla karşılaşan çocukların sevinci gözlerinden okundu. Öğrencilerle kısa bir sohbet eden Şıldak, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete