Cuma, Temmuz 12, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriCANBEY, KÜBA HEYETİNE BALIKESİR PEYNİRİNİ TANITTI

CANBEY, KÜBA HEYETİNE BALIKESİR PEYNİRİNİ TANITTI

-Canbey’den Küba Heyetine Balıkesir Peyniri

Balıkesir Peyniri KÜBA Yolcusu

Balıkesir’in tanıtımı noktasında her fırsatı değerlendiren AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, TBMM’de misafir olarak ağırladıkları Küba heyetine Balıkesir peynirlerini hediye anlattı.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç ile birlikte Küba Ulusal Meclisi Başkanvekili Ana Maria Mari Machado ve beraberindeki heyeti TBMM’de ağırladı.

Ülkeler arası işbirlikleri ve karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi üzerine verimli konuların görüşüldüğü toplantının ardından  Milletvekili Dr. Mustafa Canbey heyete Balıkesir’in meşhur peynirlerinden hediye etti. Balıkesir peynirinin Fransa ve İtalya peynirlerinden daha lezzetli olduğunu ifade eden Canbey, Balıkesir’in dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

Balıkesir’in 50 çeşit peynir üreten dünyada nadir şehirlerden olduğunu vurgulayan Milletvekili Canbey, Küba heyetini Balıkesir’e davet etti.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu “Dünya beşten büyüktür” vizyonunu önemsediklerini ve desteklediklerini söyleyen Küba Ulusal Meclisi Başkanvekili Ana Maria Mari Machado, Küba-Türkiye ilişkilerinin güçlenerek devam edeceğine inandığını belirterek AKİF Çağatay Kılıç ve Mustafa Canbey’e misafirperverlikleri için teşekkür etti.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete