Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaEditorun SectikleriETO’DAN ANKARA ÇIKARMASI

ETO’DAN ANKARA ÇIKARMASI

-

Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ile birlikte meclis başkanı Bayram Kayahan, yönetim kurulu üyeleri Rifat Ertaş, Serkan Aksu, M. Halit Karadut, Fatih Ergün, M. Emre Akdoğan Sezgin Sönmez, Tevfik Çelik, Yarkın Pulat ve genel sekreter Recep Akgün’den oluşan heyet Ankara çıkarması yaptı.

İlk olarak Anıtkabir’e giderek Ata’nın mozolesine çiçek bırakan heyet daha sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş. yönetim kurulu başkanı Arif Parmaksız da hazır bulundu.

Heyet, Hisarcıklıoğlu’na Edremit Zeytinyağı ve Edremit Körfez Yeşil Çizik Zeytini coğrafi işaretli ürünlerimizin yanı sıra Nar Kadın ve Güneşin Kadınları Kooperatiflerinin ürünlerinden hediye etti.

Hisarcıklıoğlu, heyete yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek söze başladı. “Türkiye’nin en demokratik kurumuyuz, “gücümüzü tavandan değil tabandan alıyoruz”, burada fedakarlık gerektiren işler yapıyoruz, yetkimizi kanunlardan aldığımız için kanunlar çerçevesinde üyelerimize fayda sağlayacak işler yapacağız. Sizler de Edremit’e katkı yapacak yerdesiniz. Edremit her şeyiyle altın değerinde, coğrafi olarak çok şanslı bir konumdasınız.” dedi.

ETO başkanı Çetin ise “Edremit’te kendi irademizle hiçbir ayrım yapmadan bu yolculuğa çıktık. Tüm üyelerimizin temsilcisiyiz. Genç ve dinamik bir ekibimiz var, geçmiş dönemin de tecrübelerinden yararlanarak yolumuza devam edeceğiz. Siyasi hiçbir ayrım gözetmeden var olan bölgesel ve sektörel sorunlarımızı gidermek için gece gündüz üyelerimizin hizmetindeyiz.” diye konuştu.

Ahmet Çetin, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “2 aylık bir seçim sürecimiz vardı. Edremit’te tabanın da desteklediği genç ve istekli bir kadroyla seçime girdik. Tecrübeli abilerimizle de beraber göreve geldik. Seçim süreci centilmence geçti. Şu anda artık geçmişi bir kenara bıraktık. Önümüze bakıyoruz. Rakiplerimizle de kucaklaştık. Artık Edremit için çalışma zamanı. Sayın Başkanımızı ziyarete geldik. Sağ olsun bizi kabul etti. Çok sıcak ve samimi bir karşılama oldu. Çok güzel önerileri vardı. Teşekkür ediyoruz. Genel Kurul’da Sayın Başkanımıza başarılar diliyoruz. Kendisi her zaman Edremit’in yanında oldu. Biz de onun yanındayız”ifadelerini kullandı.

TOBB’dan sonra Balıkesir milletvekilleri Ensar Aytekin ve Fikret Şahin’i makamlarında ziyaret eden heyet ardından odanın coğrafi işaret marka patent vekilisi olan Huriye Özener’i de ziyaret ederek Edremit Zeytinyağı ve Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini coğrafi işaretlerimizin AB başvuru süreçleri hakkında bilgi aldı.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete