Cuma, Temmuz 19, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriMİLLETVEKİLİ CANBEY MEZUNU OLDUĞU OKULDA LİSELİ GENÇLERLE BULUŞTU

MİLLETVEKİLİ CANBEY MEZUNU OLDUĞU OKULDA LİSELİ GENÇLERLE BULUŞTU

-


Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, kendisinin de mezunu olduğu Balıkesir İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilerle bir araya geldi, tecrübelerini aktardı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun bir haftalık ara vermesi nedeniyle hafta içi Balıkesir’e gelen Milletvekili Mustafa Canbey, Balıkesir İmam Hatip Lisesinde öğrencilerle buluştu.
BİZ BU GÜZEL ÇATI ALTINDA ÖNCE VEFAYI ÖĞRENDİK
Kendisinin de Balıkesir İmam Hatip Lisesi sıralarında eğitim gördüğünü, lisenin yurdunda kaldığını söyleyen Milletvekili Mustafa Canbey; “İmam hatipli bir Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, şahsımın da bir imam hatipli olarak, bu yapıyı hiçbir zaman öksüz bırakmamak için çalıştık, çalışıyoruz. İmam hatip neslinin yetişmesine özel önem verdik. Çünkü biz bu güzel çatı altında önce vefayı öğrendik. Bu çatı bize dürüstlüğü, samimiyeti, hasbiliği, ülkesine, milletine, bayrağına yürekten bağlı olmayı öğretti. Biz bu okullarda mücadeleyi, sabrı, dirayeti, cesareti öğrendik. Biz imam hatiplerde ahlakı, dayanışmayı, paylaşmayı öğrendik” dedi.
HEP BERABER OKULUMUZU TÜRKİYE YÜZYILI’NA HAZIRLAYALIM
Artık imam hatiplerin hem milletin hem de devletin okulları olduğunu söyleyen Milletvekili Mustafa Canbey; “İmam hatip liselerinin sahip oldukları engin tecrübeyi günün imkanlarıyla buluşturarak geleceğin okulları haline dönüşmesini hedefliyoruz. Bu sebeple kardeşlerimden, akademik başarılarının yanında sanat, kültür, spor gibi hayatın farklı alanlarında da başarılı çalışmalar yürütmelerini istiyorum. Gençler unutmayın, bu okulların harcında kara tahta önünde ölmek isterim, diyen ertesi günkü dersine hazırlanırken son nefesine veren Celal Hocamız gibi mesleğine âşık öğretmenlerin fedakârlığı vardır. Okullarımızı istikbale taşıyacak olan sizlerin, öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin çabalarıdır. Hep beraber okulumuzu Türkiye Yüzyılı’na hazırlayalım.” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Milletvekili Mustafa Canbey, okuldan ayrılırken öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete