Cuma, Temmuz 12, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaÇevreHAVRAN’A DEV YATIRIM: 150 DÖNÜMLÜK MİLLET BAHÇESİ VE HAVRAN OVASI SULAMASI

HAVRAN’A DEV YATIRIM: 150 DÖNÜMLÜK MİLLET BAHÇESİ VE HAVRAN OVASI SULAMASI


AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran Kaymakamı Enver Özderin, AK Parti Havran İlçe Başkanı Ahmet Dayı ve AK Parti ilçe teşkilatı ile birlikte Havran ilçesinde yapımı devam eden Millet Bahçesi’ni ve sulama altyapı projesine başlanan Havran Ovası’nı yerinde inceledi.
Havran Millet Bahçesi’nin son durumunu yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Milletvekili Mustafa Canbey, ağaçlandırma politikalarının önemine vurgu yaparken, Millet Bahçeleri ile kişi başına düşen yeşil alan miktarının da arttığını söyledi.
EN KISA ZAMANDA TAMAMLAYACAĞIZ
Körfezin şirin ve güzel ilçelerinden biri olan Havran’ın her şeyin en iyisini, en güzelini hak ettiğini ifade eden Milletvekili Mustafa Canbey; “Koca Seyit’in memleketine, onun adını taşıyan bir millet bahçesi yapmak için kolları sıvamıştık. Hamdolsun çalışmalarımız meyvelerini verdi. En kısa zamanda Havranlı hemşehrilerimiz 1200 m2 inşaat alanına sahip, sosyal donatılar ile 114 bin m2 alanda kurulacak, yeşille kucaklaşan, temiz ve ferah bir millet bahçesine kavuşmuş olacak. Yediden yetmişe herkesin nefes alacağı, insanımızın doğa ile buluşup, keyifli vakit geçireceği millet bahçemizi en kısa zamanda tamamlayarak, hemşerilerimizin hizmetine alacağız. Şimdiden Havran’ımıza ve Balıkesir’imize hayırlı olsun. Bu vesileyle; millet bahçeleri projelerini ortaya koyan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyor, bu projeye destekleri için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, TOKİ Yetkililerimize ve özellikle Havran Belediye Başkanımız Emin Ersoy’a teşekkür ediyorum.” dedi.
ÇALIŞMAYA, İŞ ÜRETMEYE, ESER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Gün boyu ziyaret ve incelemelerine devam eden Milletvekili Mustafa Canbey, sulama altyapı projesine başlanılan Havran Ovasında da incelemelerde bulundu. Burada açıklama yapan Milletvekili Canbey; “Üretilen çeşit çeşit tarım ürünleri ile ‘Türkiye’yi doyuran Şehir’ dediğimiz Balıkesir’imizin verimli topraklarını suyla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Havran Ovamızın sulama projesini başından sonuna takip etmiştik. Havran Belediye Başkanımız Emin Ersoy ve İlçe Başkanımız Ahmet Dayı ile birlikte Ankara’da yaptığımız temaslar neticesinde 60 milyon liralık bir ödeneğin onaylanarak proje için gönderildiği müjdesini geçen sene milletimizle paylaşmıştık. Şimdi projeyi yerinde inceleyerek, en kısa sürede tamamlanması için mücadele veriyoruz. Aziz hemşehrilerimiz için her daim çalışmaya, iş üretmeye, eser üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Havran ilçesinde mandalina hasadı yapan çitçilerin yanına giden Mustafa Canbey, onlarla bir müddet sohbet etti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete

Most Popular

Recent Comments