Cumartesi, Nisan 20, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaÇevreÜniversiteli Öğrencilerden Çevre Kirliliğine Farkındalık etkinliği

Üniversiteli Öğrencilerden Çevre Kirliliğine Farkındalık etkinliği

BUBFA Öğrencileri ”Bubfa İle Temiz Bir Geleceğe” projesini hayata geçirdi.

-

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi(BUBFA) 3.Sınıf Uluslarası Ticaret Birinci Öğretim Öğrencileri Seyithan Erzen, Baran Kına, Gamze Ateş, Yiğitcan İbrahim Sivas, Şevval Çevik, Mikail Donat, Gözde Şahin, Mehmet Emre Akpınar “BUBFA İle Temiz Bir Geleceğe” sloganı ile projelerini hayata geçirdi.

Takım Sözcüsü Seyithan Erzen; “İnsan yaşadığı çevrenin düzenini bilmelidir ve bu düzene uygun bir şekilde hareket etmelidir. Ortak mirasımız olan doğal güzelliklerimiz içerisinde yer alan sahillerin ve ormanların kirlilik karşısında yok olup gitmemesi için elimizden geleni yapmalıyız. Yapmış olduğumuz bu projede yapmış olduğumuz etkinlikler ile farkındalık oluşturarak insanlara dokunmuş olduk. İnsanlar yaşadıkları çevreden sorumludurlar, bu konuda her birey kendi üstüne düşeni tam olarak yerine getirirse tertemiz bir çevrede bütün canlılar ile huzur içinde yaşarız.” dedi.

Takım Çalışması dersi kapsamında Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban öncülüğünde gerçekleştirilen proje kapsamında yapılan çevre temizliği etkinlikleri ile insanlara temiz çevre bilinci aşılandı. Etkinlik kapsamında hem ormanlık hem de sahil alanları temizlendi.

BUBFA Dekan V. Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban; “BUBFA İle Temiz Bir Geleceğe” sloganı ile yürüttüğümüz bu projede, Burhaniye’de var olan hem sahil hem de ormanlık alanlardaki çevre kirliliği hakkında halkımızı bilinçlendirmeyi amaçladık. Bu doğrultuda hem orman hem de sahil alanlarında çevre temizliği etkinlikleri gerçekleştirdik ve bu etkinliklere halkımızı çekmeye çalıştık. Bu sayede halkımıza temiz çevrede yaşamanın önemini vurgulamaya çalıştık. Yaptığımız etkinliklerde halktan çok olumlu mesajlar aldım ve bu da bize doğru işler başardığımızı gösterdi. Unutmayalım ki doğamızın sürdürülebilirliği için gelecek nesillerimize temiz bir çevre bırakmak büyük önem arz etmektedir. Projenin gerçekleştirmesinde emek gösteren ve bu projeyi hayata geçiren bütün öğrencilerimi kutluyorum “ diye konuştu.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete