Cuma, Temmuz 12, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriSabih Kanadoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Sabih Kanadoğlu son yolculuğuna uğurlandı

-

Bir süredir tedavi gördüğü Başkent Hastanesi’nde 85 yaşında hayatını kaybeden Kanadoğlu’nun cenazesi, Ankara Kocatepe Camii’nde düzenlenen uğurlama töreninin ardından Ayvalık’a getirildi.

Kanadoğlu’nun naaşı, Merkez Saatli Camii’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Ayvalık Kabristanlığı’ndaki aile mezarlığında defnedildi.

Cenaze törenine; ailesi, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Pamukkale Üniversitesi eski Rektörü (Damadı) Fazıl Necdet Ardıç, Balıkesir Baro Başkanı Nadir Karakaşlı, İzmir Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Serhat Süha Özcan, eski milletvekilleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, törene çelenk gönderdi.

Cenaze namazının ardından alkışlar arasında omuzlara alınan Kanadoğlu’nun cenazesi, Saatli Camii’den ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na kadar sevenlerinin omuzlarında taşındı.

Kanadaoğlu’nun cenazesi Ayvalık Kabristan’ındaki aile mezarlığına defnedildi

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete