Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriPazaryerlerinde denetimleri sıklaşıyor

Pazaryerlerinde denetimleri sıklaşıyor

-

Edremit Belediyesi, kent genelinde kurulan pazaryerlerinde gerçekleştirdiği sıkı denetimlerle, vatandaşların huzur ve güven içinde alışveriş yapmalarını sağlamak için adımlarını sıklaştırıyor.

Zabıta ekipleri tarafından yürütülen kontrollerde, pazaryerlerindeki tezgah düzeni, tartıların doğruluğu ve ürünlerin fiyat etiketlerinin kontrolü titizlikle gerçekleştiriliyor. Özellikle tezgahlar arasındaki mesafelerin gelip geçişe uygun olması, doğru tartım yapıp yapılmadığı ve fiyat etiketlerinin doğruluğu konularında detaylı incelemeler yapılıyor.

Kurallara uymayan esnaflar uyarılırken, pazaryerlerine kurulan tartı kontrol noktaları sayesinde vatandaşlara da alışverişlerinde kolaylık sağlanıyor. Bu noktalarda, alınan ürünlerin kilogramlarının kontrol edilebilmesi imkanı sunuluyor.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, hem esnafların hem de vatandaşların güvenli ve huzurlu bir alışveriş ortamına sahip olmalarını sağlamak için denetimlerin gerçekleştirildiğini belirti. Bu kapsamda yapılan çalışmaların, kentte yaşayanların yaşam kalitesini artırmaya yönelik önemli bir adım olduğu vurgulayarak vatandaşların memnuniyeti ve güvenliği için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete