Home Editörün Seçtikleri Anaokulu öğrencileri, Kazdağları’nda kamp yaptı, çadırda konakladı

Anaokulu öğrencileri, Kazdağları’nda kamp yaptı, çadırda konakladı

0
25

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Sarıkız Anaokulu yönetimi, 2023- 2024 eğitim öğretim döneminin tamamlanması öncesinde öğrencileri ve velilerinin katılımı ile Kazdağları’nda kamp yaptı.

Kumluca mevkisindeki Olcay Çiftlik kamp alanında 2 gün süren etkinlik süresince velileri ile birlikte kurulan çadırlarda kalan öğrenciler için çeşitli deneyler yapıldı, farklı aktiviteler düzenlendi. Hava karardıktan sonra yakılan kamp ateşinin etrafında müzik dinletisi sunuldu.

Çadırda kalan anaokulu öğrencileri, ‘yakan top’, ‘elim sende’, ‘istop’, ‘körebe’ gibi geleneksel oyunların yanı sıra çevre bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen deneylere katıldı.

75 çadırın kurulduğu etkinliğe 75 anaokulu öğrencisi, aileleri ve okul yönetimi ile birlikte yaklaşık 220 kişi katıldı.

Ökul aile birliği yöneticilerinden Elvan Şahingöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada: çocukları küçük yaşta doğaya adapte edebilmek ve çevre sevgisini aşılamak amacıyla bu tür etkinlikleri organize ettiklerini söyledi.

Şahingöz: “Böyle bir aktivite de böyle bir organizasyonda hep bir aradayız çok güzel bir gün. Kazdağları eteklerinde böyle güzel güzide bir mekan keşfettik. Çok eğleniyoruz. Hem eğleniyoruz hem eğlendiriyoruz. Çocuklarla birlikte özellikle çok güzel geçiyor zaman burada. Gerçekten harika eşine az rastlanır bir organizasyon olduğunu söylemek istiyorum. Burada çocuklarla birlikte o eğlenceyi, o neşeyi görmek fevkalade.”dedi.

İlerleyen zamanlarda da böyle bu tarz aktivitelerin gerek yaz gerekse de kış olarak değerlendirilmesini öngördüklerini ifade eden Şahingöz: “Betonarme durumdan, şehrin o gürültülü aktivitesinden kurtulup çocukların bu şekilde doğal ortamda eğlenip bu şekilde keyif almaları gerçekten görülmeye değer. Bu organizasyonu gerçekleştiren herkesten gerçekten Allah razı olsun.” diye konuştu.

Şahingöz bu etkinliğin yaza çok güzel bir başlangıç olduğunusözlerine ekledi.

Etkinlikte doyasıya eğlenen ve gönüllerince 2 gün geçiren öğrenciler de duygu ve düşüncelerini çok eğlendiklerini ve yeni bir şeyler öğrendiklerini söyleyerek dile getirdi.