30 Ağustos Zafer Bayramı su altında kutlandı.

Ayvalık ilçesinde20 kişilik dalgıç gurubu 30 Zafer Bayramı'nın 95. yılı dolayısıyla “Zafer dalışı” gerçekleştirdi. Su altında Türk Bayrağı ve üzerinde “30 Zafer Bayramı'mız kutlu olsun” yazan bir pankart açtı.

0
1087

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yılı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Körfez Dalış Okulu 30 Zafer Bayramı’nın 95. yılı nedeniyle “Zafer dalışı” gerçekleştirdi. Ankara, Bursa, İzmir ve İstanbul’dan gelen profesyonel dalgıç ve dalış eğitimi alan toplam 20 kişi Ayvalık^ın Büyük İlyosta (Güneş) Adası açıklarında gerçekleştirilen dalışta Türk Bayrağı ve “30 Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” yazan pankart açtı.

Körfez Dalış Okulu sahibi ve 3 yıldız eğitmen Kemal Çalışkan AA muhabirine yaptığı açıklamada 30 Zafer Bayramı’nı kutlamak için 20 kişi ile özel bir dalış gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çalışkan; “Suyun altında Türk Bayrağı ve Zafer Bayramı kutlama pankartı açtık. Bu vesile ile tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. İnşallah Türk halkı bir daha böyle bir şey yaşamaz” dedi.

Ankara’dan dalış için Ayvalık’a gelen Ergin Bezirci, Zafer dalışı yaptıklarını belirterek şunları söyledi;

“30 Ağustos büyük Zafer Bayramı’nı su altında ve su üstünde kutladık. Bayrağımızı ve pankartımızı açarak bu ülkeyi kurtaran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına bizde 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutladık.”

2 yıldız Eğitmen Osman Karacan da “Atatürk’ümüz için her şey feda. Bugün buralarda onun sayesinde yaşıyoruz. Bu dalışlarımızı onun sayesinde gerçekleştiriyoruz. Atatürk ve şehitlerimiz olmasaydı herhalde böyle bir dalış yapamazdık gibi geliyor” diye konuştu.