4 yılda 100 bin fotoğraf çekti, 40 tanesini sergiledi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Edremitli doğa fotoğrafçısı İrfan kolçak’ın 4 yıl boyunca Kazdağları’nın değişik noktalarda ve farklı mevsimlerde çektiği 100 bin fotoğraf karesi arasından seçilen enstantanelerin yer aldığı fotoğraflardan oluşan “4 Mevsim İda Fotoğrafları” sergisi açıldı.

0
568
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit’te kutlanan “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” etkinlikleri kapsamında Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde açılan Kazdağları’nın değişik noktalarda ve 4 yılda çekilen fotoğraflardan oluşan “4 Mevsim İda Fotoğrafları” sergisi yoğun ilgi gördü.
“4 Mevsim İda Dağı ve Edremit Fotoğraf Sergisi”nin açılışını Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” etkinlikleri nedeniyle ilçede bulunan İtalyan konuklar birlikte yaptı.
Fotoğraf Sanatçısı ve Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi
İrfan Kolçak’ın Kazdağları’nda çektiği fotoğraflarından oluşan serginin açılışında konuşan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “İlçenizin her tarafı farklı güzelliklere sahip. Özellikle Kazdağları bölgemizde bir çok endemik bitkisi ve tarihi yapısıyla görmeye değer bir yer. İrfan arkadaşımız da Kazdağları’nı gezip görme fırsatı bulamayan veya imkanı olmayanların ayağına bu güzellikleri bu sergi ile ile getirmiş oldu. Fotoğrafların hepsi bir birinden güzel. Ellerine sağlık” dedi.
Kolçak da 4 yıllık bir çalışmanın eseri olan fotoğrafların yer aldığı sergiyi açmanın Mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Kazdağları’nın değişik noktalarında 4 yıl boyunca ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarında 100 bin fotoğraf çektim. Bunlardın arasından güçlükle seçtiğim 40 tane fotoğrafı “4 Mevsim İda Fotoğrafları” adı altında doğa ve sanatseverlerin beğenisine sundum” diye konuştu.
Kolçak, “4 Mevsim İda Fotoğrafları” adlı sergisini ileriki günlerde İtalyan Kültür Bakanlığının daveti üzerine İtalya’da da açacağını kaydetti.
“4 Mevsim İda Fotoğrafları” sergisi pazar gününe kadar Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde gezilebilecek.