6 kişi FETÖ/PDY şüphesiyle adliyeye sevk edildi.

Balıkesir merkezli 9 ilde yapılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 21 şüpheliden 6’sı adliyeye sevk edildi.

0
563
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığının terör örgütlerine yönelik istihbarat çalışmaları kapsamında, “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü” ile irtibat ve iltisaklı oldukları tespit edilen 23 şüphelinin yakalanması için 9 ilde eş zamanlı olarak yapılan operasyonda gözaltına alınan 21 şüpheliden 6’sı adliyeye sevk edildi.

Balıkesir merkezli İstanbul, Kocaeli, Bursa, Bilecik, İzmir, Isparta, Malatya ve Mersin’de eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak getirilen şüpheliler, 6 Eylül İlçe Jandarma Komutanlığı üniversite karakolunda yapılan sorgusu tamamlanan 6 şüpheli bugün adliyeye sevk edilirken, diğer 15 kişinin de sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

9 ildeki operasyonda örgüt üyesi oldukları gerekçesiyle aralarında profesör, astsubay, subay, 2 polis, 6 öğretmen ve devlet memurlarının da bulunduğu 23 kişiden 21 şüpheli gözaltına alınmış, firari 2 kişinin yakalanması için çalışmalar başlatılmıştı.