8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Balıkesir’in Edremit ve Çanakkale’nin Ayvacık ilçelerinde organize suç örgütüne yönelik 8 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Firari olan 2 kişinin yakalanması için ise çalışmalar devam ediliyor. 

0
160
KABOTAJ EDR_15TEMMUZ

Alınan bilgiye göre bir istihbaratı değerlendiren Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca organize suç örgütü kurarak göçmen kaçakçılığı, uyuşturucu, uyarıcı madde imalatı ve ticaretini yapanlara yönelik operasyon düzenlendi.

Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 8 ayrı adreste eş zamanlı olarak yapılan operasyon sonucunda; 10 gram kenevir tohumu, 1 adet esrar öğütme makinesi ve adet av tüfeği ele geçirildi.

Olayla ilgili Edremit ve Ayvacık ilçelerinde organize bir şekilde “Göçmen Kaçakçılığı, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal Ticareti Yapmak” suçunu işledikleri iddia edilen S.T., A.A., Ö.Ş., M.B., C.E., E.Ç., G.O., gözaltına alınırken S.S. ve M. K’nın ise yakalanması için çalışmalara devam ediliyor.