Açıkta ekmek satılmayacak…

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid 19) önlemleri kapsamında açıkta ekmek satışı belediye tarafından yasaklandı. Ekmeklerin kağıt ya da poşet ambalajlar içinde satılacağı ayrıca para tahsilatı yapacak personelin ayrı kişiler olması gerektiği bildirildi.

0
36

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada; “İlçemizde açıkta ekmek satışları yasaklanmıştır. Ekmek imalatı yapan firmalar ve satış yerleri ekmeği kağıt ambalaj veya poşetle satacaktır. Ekmek imalathanelerinde kağıt ambalaj ve poşet tedarik edilene kadar ekmek satışları imalat sonrası fırın, market ve büfelerde satış yapılacak ekmekler kilitli ve müşterilerin temas edemeyeceği şekilde muhafaza edilecek ve satış esnasında ekmek sadece personel tarafından müşterilere teslim edilecektir.” denildi.

Ekmek satışını yapan personelin eldiven ve maske kullanmak zorunluluğu olduğunun belirtildiği açıklamada ayrıca;

“Ekmek satışı yapan firmalarda para alan ve ekmek paketleyen personel ayrı olacaktır. Eğer iki işlemi de aynı personel yapacaksa; personel ilk olarak para tahsilatını yapacak ve daha sonra eldiven ve maske takılı olarak ekmeği teslim edecektir. Müşterilerin ekmeklere dokunmasına ve bu suretle satışın yapılmasına göz yuman esnaflar hakkında, emir ve yasaklara aykırılıktan cezai işlem uygulanacaktır.” ifadelerine yer verildi.