Adliye önünde kavga, Bir kişinin kulağı ısırılarak kopartıldı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde sanayi sitesinde gerçekleşen silahlı saldırıda gözaltına alınan ve bugün adliyeye çıkarılan tutukluların yakınları arasında adliye sarayı önünde arbede yaşandı. çıkan arbedede kulağı ısırılan bir kişi yaralandı.

0
1060
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesinde dün yaşanan silahlı saldırının şüphelileri adliyeye sevk edildi. Adliye dışında karşılaşan taraflar kavga etti. Çocukları vurulan baba, karşı taraftan bir kişinin kulağını ısırarak kopardı.

Alınan bilgiye göre Edremit Sanayi Sitesi 563. Sokakta dün yaşanan olayda, oto boyama dükkanında çalışan Aykut Y., bitişikteki oto tamirhanesinde bulunan İdris E., Furkan E. ve Burak A.’yı pompalı tüfekle ateş ederek yaralamıştı. Aykut Y. İle birlikte oto boyama dükkanında çalışan Ahmet S. ve Fatih S. Polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Edremit Devlet hastanesinde tedaviye alınan yaralılar ise dün gece saatlerinde taburcu edildikten sonra gözaltına alındı. Sağlık kontrollerinin ardından bütün şüpheliler bugün adliyeye sevk edildi.

Adliye dışarısındaki otopark olarak kullanılan boş arsada karşılaşan İdris E. ve Furkan E.’nin babası İbrahim E. (43) ve arkadaşları Ferhat M (19), Burak Ç. (36) ve Mert D. (17) ile karşı tarafın yakınları Mert G. (27), Yahya G. (34) ve Mehmet G. (29) tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle kavga etmeye başlayan şüphelilerden Mert G. karşı tarafa silah göstererek tehdit etti. Bu sırada İbrahim E., Mert G.’nin üzerine atlayıp, kulağını ısırdı. Mert G.’nin kulağı koptu. Kavgayı gören adliyede görevli polis memurları olaya müdahale ederken, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

2 şüpheli olay yerinden kaçmaya çalışırken, polis tarafından yakalandı. Edremit Adliyesine gelen Edremit İlçe Emniyet Müdürü Tolga Alpay, devreye girerek vatandaşları sakinleştirdi. Mert G. olay yerine gelen ambulansla Edremit Devlet hastanesine sevk edildi. Kavgaya karışan 6 şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Olay yerinde 1 adet 7.65 çapında tabanca, 12 adet mermi ve bir bıçak ele geçirildi.

İlk tedavisi Edremit Devlet Hastanesinde yapılan Mert G.’nın kopan kulağı ile birlikte Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi plastik cerrahi servisine sevk edildiği öğrenildi.

Öte yandan dünkü silahlı saldırı sonrası gözaltına alınan 6 zanlı bugün çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.