Ak Parti’de “ŞOK” istifa.

Adalet ve Kalkınma Partisi Edremit İlçe Başkanı Hakan Duman düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı.

0
427
Hakan DUMAN
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesi Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe başkanı Hakan Duman, parti binasında düzenlediği basın toplantısında başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Duman yaptığı basın açıklamasında ilçe yönetiminin aldığı kararlara dışarıdan müdahale edildiğini iddia ederek açıklamasında şunları söyledi;

“Birkaç haftadır Edremit için en iyisini yapmaya çalıştığımız bir meclis üyesi listesi çalışmamız vardı. Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz bey, il başkanımız, il kadın kolları, gençlik kolları başkanlarımız, Büyükşehir belediye başkan adayımızın da bulunduğu geniş bir heyetle listedeki bir takım kriterlere uyma zorunluluğunu göz önüne alarak ben kendilerinden bu kriterleri tespit etmelerini de istedim. Sağ olsunlar bu konuda yardımcı da oldular bize daha güçlü bir meclis üyesi listesi yapabilmemiz için. Bu heyetle yaptığımız iki ayrı gündeki çalışmaların sonunda biz Edremit için en hayırlı ve güçlü olduğunu düşündüğümüz listeye ulaştık. Bu listeyi il başkanım ve ben karşılıklı imzaladık. Aslında bizim listemiz oluştu. Oluşan listenin imzaları tamamlandı genel merkeze gönderildi. Ancak dün yeni bir liste elimize ulaştı ve bu listenin uygulanması istendi. Birilerinin müdahalesi ile oluşturulan listeyi dün akşamüstü adliyeye vermek zorunda kaldık. Değiştirilmesinde fikrimizin dahi alınmamasından dolayı bu makamda kalmamızın da uygun olmadığını, koltuğu işgal etmek olduğumu düşünüyorum. Bugün itibariyle başkanlık görevimden istifa ediyorum.”