KABOTAJ Kurtuluş

Edremit İlçesinde özellikle yaz döneminde artan nüfus yoğunluğu ile birlikte camiler yetersiz kalınca Kaymakam Ali Sırmalı, ilçenin Akçay Mahallesinde prefabrik mescit yaptırılarak hizmete açıldı.

Kış nüfusu 150 bin civarı olan ve yaz sezonuyla birlikte yaklaşık 10 kat artarak 1 buçuk milyonu bulan Edremit’in özellikle sahil şeridinde yoğun yerleşim alanlarının bulunduğu bölgelerde camiler, vatandaşların ibadet ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor.

Sahil bandında yeterli cami ve mescit bulunmaması nedeniyle vatandaşlardan gelen yoğun talepleri değerlendiren Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, bir mescit yapılması talimatı verdi.

Edremit Belediyesince Akçay Mahallesi Sarıkız Dumanlı Kent mevkiinde gösterilen alanda Edremit İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Edremit Şubesince prefabrik bir mescit yaptırılarak hizmete açıldı.

Kaymakam Sırmalı’dan ziyaret

İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas ile yeni yapılan mescitte incelemelerde bulunan Kaymakam Sırmalı mescitte eğitim gören öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etti.

Kaymakam Sırmalı yaptığı açıklamada: “Özellikle yaz döneminde artan nüfusla birlikte vatandaşlarımızın ibadet ihtiyacına cevap vermek amacıyla Akçay mahallemizde 120 metrekare alana sahip prefabrik bir mescit inşa ettirdik. Bundan sonra da vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine; Altınoluk Şahinderesi Mahallesinde Çukurbağ ve caddesi yakınında bulunan arsa ile Kızılkeçili Mahallesi Dallas mevkisi, Güre mahallesi ve kurban kesim yeri muhitine yapılması planlanmaktadır” dedi.