Altınkum’daki cinayet zanlıları

 Balıkesir'in Edremit ilçesinde Altınkum plajındaki cinayet ile ilgili 5 kişi adliyeye sevk edildi.

0
2480
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Altınkum sahilinde 25 Temmuz Salı günü seyyar satıcılar arasında çıkan ve 1 kişinin öldüğü, 2 kişi yaralandığı silahlı kavganın zanlıları adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 5 cinayet zanlısından 3’ü tutuklandı, 2’si ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Katil zanlısı çelik yelek giydirilerek adliyeye getirildi.

Alınan bilgiye göre, olayda silahı ateşlediği iddia edilen S.G (33), Edremit Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu Akçay Mahallesinde gözaltına alındı.

S.G. ile birlikte olaya karıştıkları tespit edilen 4 kişinin kişi emniyetteki sorgularının ardından geniş güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilişi sırasında katil zanlısı S.G.’ye çelik yelek giydirildi.

Mahkemeye sevk edilen S.G. E.Y. ve Y.Y. tutuklandı, F.K. ve H.İ isimli şüpheliler ise adlı kontrol şartıyla serbest kaldı.

25 Temmuz Salı gecesi Zeytinli Mahallesi Altınkum plajında meydana gelen kavga ve sonrasında silahlı saldırıda 1 kişi ölmüş, iki kişi yaralanmıştı.