Ambulans helikopter kan zehirlenmesi olan hasta için havalandı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde kan zehirlenmesi (Septik şok) tanısı konan bir hasta, durumunun ağırlaşması üzerine ambulans helikopter ile İstanbul’a sevk edildi.

0
178
KABOTAJ Kurtuluş

Alınan bilgiye göre Edremit Devlet Hastanesi İkinci Basamak Yoğun Bakım Ünitesinde kan zehirlenmesi tanısı ile yatan M.A. A (69) isimli hastanın durumunun ağırlaşması ve 3. basamak yoğun bakım servisine kaldırılması gerekmesi üzerine 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi’nden helikopter ile sevk talebinde bulunuldu..

Balıkesir- Koca Seyit Havalimanına inen 112 ambulans helikopteri ile hasta M. A. A., ileri tetkik ve tedavilerinin hızlı bir şekilde sağlanması amacıyla İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversite Hastanesi’ne sevk edildi.Balıkesir
İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklamasında, “Hastamızın tedavisinin hızlı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon ile iletişime geçmiştir. Sağlık Bakanlığı hava Koordinasyon Merkezi tarafından hastamız için Helikopter Ambulans ilimize yönlendirilmiştir. Hastamızın Sağlık Bakanlığı Helikopter Ambulansı ile İstanbul iline nakli gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verildi.