Anaokulunun açılışını Milli Eğitim Bakanının eşi yaptı.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Emine Akel Anaokulu’nun açılışı Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk'un katıldığı bir tören ile yapıldı.

0
216
KABOTAJ Kurtuluş

hayırsever Mehmet Necati Akel ve eşi Emine Akel’in Bahçelievler mahallesinde yaptırdığı 10 derslikli anaokulu törenle eğitime açıldı.

Okulun açılışına Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk’un yanı sıra, Milli Eğitim Bakan Yardımcısının eşi Fatma Nebahat Özer ile Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, il milli eğitim müdürü Yakup Yıldız, hayırsever Mehmet Necati, eşi Emine Akel, daire ve okul müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Milli Eğitim Bakanının eşi Rana Selçuk açılışta yaptığı konuşmada, öğrencilerin birer toprak olduğunu ifade etti.

Selçuk, “Bu toprakta ekilen filizleri büyütmek yeşertmek, çiçek açtırmak ve meyveye dönüştürmek her aşamasıyla değerli öğretmenlerin, eğitim kurumlarımızın desteğiyle olacak. Onun için bu tohumları yeşertmekte, çürütmekte öğretmenlerimizin elinde. Bu filizler güzel yeşerirse ülkemiz her anlamda kalkınır, geleceğe taşınır. Çünkü geleceğimizin mimarları bu çocuklarımız. Çağımızda eğitim çok daha önemli. Anneler babalar eğitimden çok öğretime önem veriyorlar. Eğitim olmaz ise öğretmenin hiçbir anlamı yok. Bilgiye ulaşmak kolay ama hangi bilgiyi almalıyız, hangisinden uzak durmalıyız bunu öğretecek kişi öğretmenlerimiz.” dedi.

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner de okul öncesi eğitimde çocukların bedensel ve zihinsel dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamladığını dile getirerek, bu sürecin kişiliğin şekillendiği gelişim ve eğitim süreci olduğunu vurguladı.

Törende konuşan hayırsever Emine Akel, herkesin elinden geldiğince eğitime destek olmasını dileyerek Atatürkçü gençlik yetiştirilmesini istedi.

Akel, okulun yapımında emeği geçenlere de teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk da, hayırsever Akel çiftine teşekkür etti. Mehmet Necati ve eşi Emine Akel’e Bakan Prof. Dr. Ziya Selçuk adına teşekkür plaketini takdim eden Rana Selçuk, Akel çiftinin diğer hayırseverlere de örnek olmasını istedi.

Konuşmalar ve halk oyunları gösteriminin ardından açılış kurdelesi protokol tarafından kesilerek, okulun açılış yapıldı.

Sınıflar gezildi. 4 dekar üzerinde bin 202 metrekare alana tek katlı yapılan 10 derslik okulda, 240 öğrenci eğitim görecek, 11 öğretmen görev yapacak.