Annesinin mezarını ilk kez ziyaret etti

0
595
KABOTAJ Kurtuluş

Burhaniye Belediyesi, bedensel engelli Mediha Bozkır’ın en büyük arzusunu gerçekleştirdi. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ‘Yalnız Değilsiniz’ ekibi, Bozkır’ı 1999’da hayatını kaybeden annesinin Balya’daki mezarına götürdü. Annesinin kabrini ilk kez ziyaret etme imkanı bulan Bozkır, duygusal anlar yaşadı.

Burhaniye’de yaşayan ve daha küçük bir çocukken, 4 yaşında geçirdiği havale sonucu bedensel engelli olan 66 yaşındaki Mediha Bozkır’ın en büyük hayali, annesinin mezarını bir kez olsun ziyaret edebilmekti. Bedensel engeli nedeniyle, 19 yıl önce hayatını kaybeden annesinin cenazesine katılamayan ve şimdiye kadar kabrini hiç ziyaret etme imkanı bulamayan Bozkır’ın arzusunu, Burhaniye Belediyesi ‘Yalnız Değilsiniz’ ekibi yerine getirdi.

BU ÖZEL AN İÇİN BAŞKAN UYSAL’A MİNNETTARIM

Bozkır’ı Burhaniye’deki evinden belediyeye ait ambulansla alarak, 72 kilometre uzaklıktaki Balya Kabristanlığı’na götüren Yalnız Değilsiniz ekibi, Mediha Bozkır’ın yıllar süren özlemini bir nebze de olsa dindirmesine yardımcı oldu. Ziyaret sırasında duygusal anlar yaşayan Bozkır, gözyaşlarına hakim olamadı. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a böyle bir proje başlatarak, vatandaşına yardım eli uzattığı için minnettarlığını dile getiren Bozkır, başta Başkan Uysal olmak üzere belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Yalnız Değilsiniz ekibine bu özel anı kendisine yaşattığı için teşekkür etti.