AVLU BALIKESİR 2. ETABININ TEMELLERİ ATILDI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un vizyon projeleri arasında yeralan ve 1. Etabı hizmete giren Avlu Balıkesir’in 2. Etabının temelleri atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Uğur, “Balıkesir’in Büyükşehir’e layık marka ve vizyon şehri olması için elimizden gelen gayretle 3.5 yıldır çalışıyoruz” dedi.

0
1006
KABOTAJ Kurtuluş

– BALIKESİR’İN CAZİBE MERKEZİ BÜYÜYOR

– BAŞKAN UĞUR: “BALIKESİR GELİŞİYOR VE BÜYÜYOR”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un vizyon projeleri arasında yeralan ve 1. Etabı hizmete giren Avlu Balıkesir’in 2. Etabının temelleri atıldı. Temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’in Türkiye için önemine vurgu yaptı.

BALIKESİR TÜRKİYE’NİN TARİH VE EKONOMİSİNDE VAR”

Balıkesir’in Türkiye’nin önemli illeri arasında yeraldığını belirten Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü:

Balıkesir Türkiye’nin tarihinde var, Türkiye’nin ekonomisinde var, Türkiye’nin coğrafyasında var. Eğer tarih Balıkesir’den bahsetmiyorsa o tarih eksiktir. Eğer Karesi Beyliği’ni yok sayamayız. Kuva-yi Milliye ruhunu yok sayamayız. Zağanos paşa’yı yok sayamayız. Türkiye’nin ekonomisinde Balıkesir var. Balıkesir’de üretilen bütün beyaz et, kırmızı et, süt ürünler, her türlü sebze meyve, Türkiye’yi besleyen il Balıkesir var. Kaz Dağlarıyla var. Cunda Adasıyla var. Avşa Adasıyla var. 20 ilçesiyle var. Termaliyle var. Madenleriyle var. Balıkesir Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Balıkesir hepinizin bildiği gibi 30 Mart 2014 tarihindeki seçimlerle Büyükşehir oldu. Devletimizin yapmış olduğu altyapı yatırımları, bölünmüş yollar, otoyollar, yüksek hızlı trenleriyle, kavşaklar Balıkesir’i daha önemli bir konuma getirdi. Bizlerde Balıkesir’in Büyükşehir’e layık marka ve vizyon şehri olması için elimizden gelen gayretle 3.5 yıldır çalışıyoruz”.

BAŞKAN UĞUR: “BALIKESİR GELİŞİYOR VE BÜYÜYOR”

Avlu Balıkesir’in 1. Etabının tamamlanarak hizmete girdiğini söyleyen Başkan Uğur, “Gördüğünüz kongre merkezimiz ve Çay Deresi 1. Etap Avlu projemiz tamamlandı. Şuanda Türkiye Bilardo Şampiyonası Balıkesir Avlu Kongre Merkezi’nde yapılıyor. Daha inşallah bir çok etkinliklere sahne olacak. Garaj Balıkesir. Biletixten biletleri kesilecek, her türlü sosyal, kültürel ve sanatsal programların yapıldığı bir Balıkesir. Burada 150 dönüm 1. Etap. Ticari ve rekreasyon alanlarıyla Balıkesirlilerin hizmetine yeni açılan alanlarla giriyor. 2. Etabın temelini atıyoruz. 1. Ve 2. Etap ile birlikte Avlu Balıkesir, Balıkesir’in kalbi ve merkezi olacak. Bu bölgede de ticari ve sosyal alanların olduğu, insanların nefes alacağı yeni bir mekan. Birazdan temelini de atacağız. İnşaatımız hızla devam ediyor. Karşı taraftaki kentsel dönüşümde hızla devam ediyor. Öyle bir kentsel dönüşüm yapıyoruz ki kimse şikayet etmeden. Patırtı, gürültü kopmadan. Herkes rıza gösteriyor. Çünkü Balıkesirliler biliyor ki Balıkesir güzelleşiyor. Balıkesir gelişiyor ve büyüyor. Bunların hepsini Balıkesir’in 20 ilçesinde her ilçeye dokunarak yapıyoruz” dedi.

UĞUR: “BELEDİYEDE, DEVLETTE SÜREKLİLİK VAR”

Konuşmasında son günlerde şahsıyla ilgili çeşitli söylentiler olduğuna dikkat çeken Başkan Uğur, “Söylenti dışında ifadeler de devam ediyor. Eşyanın ömrü var. Makamın, mevkiin ömrü var. Dünya fani. Bu dünya imtihan yeri. ‘Zerre kadar hayır işlerseniz mükafatını, zerre kadar şer işlerseniz zararını göreceksiniz’ buyruluyor. Her attığınız adım, hatta kalbinizden geçen kayıt altında. Ne diyor; Şah damarınızdan size yakınız. Kader ağlarını örüyor. Bizler imtihandayız. İnançlı insanlarız. Olan her işte hayır vardır diyoruz. Hayır bildiğiniz işlerde şer, şer bildiğiniz işte hayır vardır deniyor. Ne için yaşıyoruz? Ne için çabalıyoruz. Şu fani dünyada imtihanı kazanmak. Bu kubbede hoş seda bırakmak, rahmetle anılmak. Ne mutlu hayırla yad edilenlere. Ömrümüzün ne kadar olduğunu Allah bilir. ‘Kıyamet koparken elinde bir fidan varsa onu dik’ buyruluyor. Belediyede, devlette süreklilik var. İnsanlarımız hizmet bekliyor. Biz hizmetlerimizi aksatamayız. Varı veya yokuz. Biz şimdi fidan dikiyoruz. Kıyametimiz koparılırken, fidan dikiyoruz. Koltuğa tutunmak, koltuğa yapışmak, koltuğu bırakmamak için, mevki için, makam için fidan dikmiyoruz. Dün yanan caminin açılışını yaptık. Bugün de temel atıyoruz. Biz iradeyi cüzi yemiz ile ihata edebildiğimiz kadar alanı görüyor, değerlendiriyor ve ona göre bir hüküm veriyoruz. Ama birde iradeyi külliye var. Bütün kâinatın hepsini kontrol altında tutan. İradeyi külliye. En son iradeyi külliye ne derse o olur. Bu işin içinde vefa da var, veda da var. Balıkesir için, ülkemiz için Allah’ın hayırlısını nasip etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Uğur’un konuşması ardından katılımcılar ile birlikte 2. Etabın temel atma töreni duaların okunması ardından yapıldı. Temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, eşi Nurgül Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, ilçe belediye başkanları, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler., Esnaf Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı.