“Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 9- 12 Ekim arasında gerçekleştirilen “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” programı kapsamında ilçede çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

0
897
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit ilçesinde “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” etkinlikleri çerçevesinde sokak basketbol turnuvası ve konser düzenlendi, “Atatürk ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi” açıldı, ilkokul öğrencilerinden oluşan çocuk meclisi kuruldu.

İlk gün Edremit Belediyesi bu etkinlikler kapsamında gençlerin aktif katılımını sağlamak amacıyla “Liselerarası Streetball Turnuvası” düzenledi. Şehit Hamdibey Meydanı’nda gerçekleşen ve 14 liseden 28 takımın katıldığı etkinlikte, hava atışını Belediye Başkanı Kamil Saka yaptı.

Etkinliklerin ikinci gününde ise Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde gerçekleşen “Atatürk ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi”nin açılış kurdelesini Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Yunanistan’ın Midilli Adası Belediye Başkan Yardımcısı Taksiarhis Veros ve Girit Adası Hanya kenti Belediye Başkan Yardımcısı Eleftheria Alifieraki birlikte kesti.

“Çocukların Fikirleri Geleceğin Projeleri” çerçevesinde oluşturulan çocuk meclisinde 45 öğrenci yer alıyor. Mecliste çocuklar meclis başkanlarını seçtiler, ardından Belediye Meclis Salonunda ki ilk oturumunda çocuklar, gizli oylama ile Edremit Belediyesi’nin uygulayacağı bir karar aldılar. Meclisin ilk kararı ilçedeki bir üst geçidin rengini belirlemek oldu.