Ressam Alışık’tan ‘Allak bullak’ sergi

Ayvalıklı ressam Emine Alışık 16. kişisel sergisini memleketinde açtı.

0
1042
KABOTAJ BAYRAM

Ayvalık Belediyesi ev sahipliğinde Orhan Peker Sanat Galerisi’nde açılan ‘Allak bullak’ adını taşıyan akrilik boya resim sergisinde sanatçı Alışık’ın 50 eseri yer alıyor.

Kalabalık bir davetlinin hazır bulunduğu sergi açılışında konuşan Ressam Emine Alışık Ayvalık’ta açtığım ‘Allak bullak’ adındaki 16. kişisel sergim son dönemlerde ürettiğim çalışmalardan oluşmaktadır. Bu tuvallerde evladını kaybeden acılı bir annenin sessiz çığlığı renklere dökülmüştür. Boyalarla kavga edercesine dökerek, fırlatarak yaptığım çalışmaların yer aldığı sergimi 14 Ekime kadar gezebilirsiniz” dedi.

Serginin açılışını yapan Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan bugüne kadar olduğu gibi sanata verdikleri desteğin ve değerin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Bacan, “Bu sergiyi açarak bizi onurlandıran sanatçımız Emine ablamız bizim. Emine Alışık’a bizi sizlerle buluşturduğu için çok teşekkür ediyoruz. Sergide gördüğümüz kadarıyla çok güzel eserler var. bundan sonraki sanat yaşamında başarılarının devamını diliyoruz. Her zaman olduğu gibi bütün sanat camiamıza, sanatçılarımıza elimizden geldiğince Ayvalık Belediyesi olarak destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan yardımcısı Bacan, sanatçı Alışık’a Teşekkür belgesi verdi ve zeytinyağı armağan etti.

Sanatçı Alışık’ın yaptığı 50 eserden oluşman sergi, 14 Ekim’e kadar Ayvalık Orhan Peker Sanat Galerisinde gezilebilecek.