Ayvalık’ta düzensiz göç ile mücadele

- Düzensiz göç ile mücadele eden Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri hafta sonu Ayvalık KOM Grup Amirliği ile ortaklaşa yaptığı operasyonda - Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sahiliyle açıklarında iki ayrı operasyonda toplam 99 kaçak ve bir organizatörü yakalandı.

0
750
KABOTAJ Kurtuluş

Alınan bilgiye göre hafta sonunda yasa dışı yolları kullanarak Yunanistan’ın Midilli Adası’na düzensiz göç ile geçmek isteyen 16’sı çocuk toplam 39 Suriye uyruklu kaçak, sürat teknesi ile açılmak üzereyken yakalandı. Operasyonda bir organizatör de gözaltına alındı. Göçmen kaçakçılığında kullanılan tekneye el konuldu.

Diğer operasyonda ise devriye gezen Sahil Güvenlik Botu Altınova Mahallesi Madra Çayı mevkisi açıklarında durdurulan botta Suriye uyruklu 25 erkek, 8 kadın, 27 çocuk olmak üzere toplam 60 kaçak yakalandı. Lastik botun batma ihtimaline karşı göçmenler Sahil Güvenlik botuna bindirilerek karaya çıkarıldı.

99 Suriye uyruklu kaçağın işlemlerinin tamamlanmasının ardından Balıkesir Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edileceği öğrenildi.