Aziz Yıldırım Edremit’te tesis için yer baktı

0
972
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Edremit ilçesine inceleme amacıyla gelen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ilçede sevgi seli ile karşılandı. İlk olarak Edremit Kaymakam Vekili Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner tarafından Edremit Kaymakamlığı’nda karşılandı.

Yıldırım, Kaymakam Öner’e Fenerbahçe forması hediye etti. Kaymakam Öner’in Galatasaraylı olduğunu söylemesi üzerine ise Aziz Yıldırım “Olsun arada giyersin” dedi. Kaymakam Öner, Aziz Yıldırım’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yaklaşık 1 saat süren tesisi alanı hakkındaki ön bilgilendirmenin ardından Zeytinli çayı kenarında bulunan sosyal tesis alını gezildi. 20 dönümlük arazide incelemede bulunan Aziz Yıldırım, alanı beğendini belirtti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka yaptığı açıklama da Fenerbahçe spor kulübünün tesis açısında en önemli kulübü olduğunu söyledi.

Saka, “Bu konuda, ‘Acaba bu tesislerden bir tanesi bölgemizde olabilir mi?’ düşüncemiz olmuştu. İlgili arkadaşlar incelemelerini yaptılar. Onların uygun gördüğü bu alanda da Sayın Başkanım Aziz Yıldırım tesis yeri ile ilgili incelemelerde bulundu. Önümüzdeki günlerde durum netleşecektir” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım ise, Edremit’te Yavuz Ağırgöl’ün isteği üzerine bir tesis yapmak için Kemalettin, Saffet ve Müjdat gibi eski futbolcuları ön incelemeye Edremit’e gönderdiklerini söyledi.

Yıldırım, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın desteğiyle gösterilen yeri kendisi de görmek için ilçeye geldiğini ifade etti.

Yıldırım, “Burada Fenerbahçe için bir tesis yapmak istiyoruz. Bunu yerinde gördük. Burada ne yapabileceğimizi görüştükten sonra da inşallah burada bir tesis yaparız. Burada yalnız futbol değil, futbolun dışında amatör maçlarda da faydalı olacak bir tesis yapma düşüncemiz var. Ege’ye hizmet edecek, Kuzey’de de Marmara’dan buraya bağlanacak bir tesis ve bu tesiste de sporcuların yetişmesi için bir çalışma başlatacağız” diye konuştu.

‘1907 okul, 1907 pota’ amacıyla başlanan proje kapsamında Edremit’te açılış yapacaklarını kaydeden Yıldırım, ayrıca projeye başvuruların sayısının 6 bine ulaştığını, 1907 rakamının da üzerinde pota yapabileceklerini de sözlerine ekledi.