Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Ramazan Demir yeniden

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Olağan Genel Kurulu yoğun bir katılımla yapıldı. İki istenin yarıştığı genel kurulda Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanlığını yeniden Ramazan Demir kazandı.

0
402
KABOTAJ EDR_15TEMMUZ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Ramazan Demir ile İlkan Toprak’ın listeleri yarıştı. Genel kurul üyelerinin talebi doğrultusunda açık yapılan oylamada Ramazan Demir’in listesi oy çokluğuyla, yeniden seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Teşkilat ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir’in başkanlığındaki divanda Canfeda Eser, Gülçin Savaşaneril Yurdakul, Jale Filizel ile A. Hakan Atila görev aldı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Genel Kuruluna katılan AK Parti Medya Tanıtım Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Önümüzdeki dönemde inşallah bizler mecliste basının karşılaştığı sorunların çözümüne elimizden gelen desteği vermeye çalışacağız. Bunlar bizim bildiğimiz karılaştığımız meseleler. Gazetecilik bir kamu görevidir. İnsanları bilgilendiren, insanlara bilgiyi yayan çok önemli bir meslektir. Bu arada da yıllardan beri kendi değerini, kendi onurunu koruyan bir meslektir. Özellikle ana akım medya dediğimiz gazete ve televizyondan sonra günümüzde artık dijital mecraların da bu kulvara girmesiyle birlikte büyük bir değişim yaşanmaktadır” dedi.

Basın özgürlüğünün çok kıymetli olduğunu vurgulayan Canbey, gazeteciler olarak buna dikkat edilmesi gerektiğini, Türkiye’nin demokrasiye sahip çıkan, demokrasi örneklerinden bir tanesi olduğunu, Türkiye’de gazetecilerin mesleklerini son derece rahat yapabildiklerini söyledi.
BGC Başkanı Ramazan Demir, teşekkür konuşmasında, şunları söyledi: Canbey, gazetecilerin yıpranma payları ile ilgili de çalışmalar yapacaklarını bildirdi.
“Bizler, yola çıkarken halis niyetle çıktık. Bu niyetimizden asla şüphe duymayın. Allah’ın izniyle sizin desteğinizle aldığımız nöbeti, üstlendiğimiz görevimizi camiamız adına layık olduğunuz hedefe ulaştıracağız. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil, bizim derdimiz üzümü yemek. Parçalanan, bölünen, birbiriyle kavga eden, birbirinin ayağına çelme takan değil, camianın çıkarları noktasında tek yürek, tek ses olabilen bir camia görmek istiyoruz. Böyle bir camianın üzümünü hep birlikte yemek istiyoruz. İnşallah bunu da iyiyle kötünün, güzelle çirkinin ayırt edilmesini sağlayarak hep birlikte başaracağız.”

Demir başkanlığında güven tazeleyen Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Coşkun Yaman, Ceren Kezban Yıldırım, Didem Kantarlıoplu, Doğan Alparslan, Hasan Hilmi Duyar, Cengiz Güneş, İlhan Küçük, Metin Issızlar, Taşkın Sarıca, Ümit Babacan.
Denetleme Kurulu üyeliklerine Jale Filizel, Emrah Elmas ile Abdullah Kantarlıoplu seçilirken Disiplin Kurulu Atilla Kaya, Ümit Ulus ve Bekir Terzioğlu’ndan oluştu.
Gazeteciler Federasyonu delegeliklerine ise Sadullah Özcan, Ümit Babacan , Ramazan Demir ile Semih Keleş seçildi.