Balıkesir’de uyuşturucu operasyonu

Balıkesir'de jandarma komutanlığınca yapılan operasyonda uyuşturucu madde imalatı yaptıkları ve sattıkları tespit edilen 6 kişi yakalanarak adli makamlara teslim edildi. Jandarmadaki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak ceza evine gönderildi.

0
954
KABOTAJ Kurtuluş

Alınan bilgiye göre bir ihbarı değerlendirilen Balıkesir İl Jandarma ve Gönen ilçe jandarma komutanlığı ekipleri altı kişiyi teknik takibe aldı.

Balikesir İl Jandarma Komutanlığınca Gönen Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyonda “Uyuşturucu madde imal ve ticareti” suçunu işledikleri değerlendirilen şüphelilere yönelik olarak Balikesir’in Gönen ilçesinde; biri jandarma altısı polis sorumluluk bölgesinde olmak üzere toplam 7 adrese eş zamanlı arama yapıldı.

Yapılan arama sonucunda 28 adet sentetik hap, 150 gram kubar esrar ve 200 gram kenevir tohumu ele geçirildi. Olayla ilgili biri kadın toplam 6 kişi gözaltına alındı.

Jandarmadaki sorgusu tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Uyuşturucu madde imal ettikleri ve sattıkları iddiası ile adliyeye sevk edilen M. Doruk (27), M. Altın (18), E. Taşdemir (29), F. Siga (30), İ. Taş (18) ve Hülya A. (22) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.