Barışa güvercin uçurdular.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Onur Akın konseri düzenlendi. Konser sonunda Onur Akın ve protokol mensupları gökyüzüne barış güvercinleri uçurdular.

0
460

Edremit Belediyesi tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü Konseri düzenlendi.

Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen konserde Onur Akın, yaklaşık 3 bin kişiye sevilen türkülerini seslendirdi.

Konser başında konuşan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Barışın sembolü zeytinin başkenti Edremit’ten tüm dünyaya barış mesajları yolluyoruz. Çünkü biz “yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Barış olur mu diyorlar… barış olur ve o barışı sağlayacak olanlar da bizleriz. Bizler birazcık fedakarlık yaparak biraz daha fazla çalışarak önce ülkemizde, Türkiye’de barışı sağlayacağız ardından bölgemizde ve dünyada barış adına atılması gerekli olan adımları atmak suretiyle dünyada barışı sağlayacağız” dedi.

Yaklaşık 3 saat sahnede kalan şarkıcı Onur Akın hem kendi bestelerini hem de sevilen türküleri seslendirdi. Anadolu Ateş, Türkü yarışması birincisi Nilüfer Sarıtaş da konserde sahne alarak türküler seslendirdi.

Konser sonunda Onur Akın ve protokol mensupları gökyüzüne barış güvercinleri uçurdular.