Başkan Saka sert çıktı; “Çalışmak istemeyen çeksin gitsin”!

Başkan Saka, vatamdaşa hizmet için çalıştıklarını belirterek “Bizimle çalışmak isteyen tüm personelin başımızın üstünde yeri var. Çalışmak isteyen kalır, istemeyen çeker gider” diye sert çıktı.

0
703
SAMSUNG CSC
KABOTAJ Kurtuluş

Edremit’te eylül ayı muhtarlar toplantısı

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın mahalle muhtarları ile her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantıların Eylül ayı birleşimi yapıldı. Toplantıda geride kalan yaz sezonu değerlendirilirken yapılacak olan yeni yatırımlarla ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Edremit Belediyesi’nde her ay olağan belediye meclis toplantısı öncesinde düzenli olarak yapılan muhtarlar bilgilendirme toplantısı Eylül ayı oturumu gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapılan toplantıda mahallelere yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Geride kalan yaz sezonun değerlendirildiği toplantıda Muhtarların sorunlarını dinleyen Başkan Saka, öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban bayramlarını kutladı.

Saka, yatırımlara önemli ölçüde hız verdiklerini kırsal merkez ayrımı yapmadan hizmeti her noktaya ulaştırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Bir mahalle muhtarının bazı belediye çalışanlarının telefonlarına ulaşamadıklarını ve aradıkları kişinin kendilerine geri dönüş yapmadığını söylemesi üzerine sert çıkan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Biz bu koltuklarda vatandaşa hizmet için oturuyoruz. Belediye çalışanlarının kimsenin telefonlarına cevap vermeme, onlardan gelen istek ve önerilere duyarsız kalma gibi bir lüksü yok, olamaz da. Ben 24 saat halkımıza hizmet için çalışıyorsam, belediye çalışanı da bu şekilde davranacak. Ben gerekeni yapacağım. Bizimle vatandaşa hizmet için çalışacaklarsa beraber çalışacağız. Çalışmak isteyen kalır, istemeyen çeker gider” dedi.

Saka, “Edremit’imizin düşman işgalinden kurtuluşu önceki yıllarda büyük bir coşku içerisinde kutlanıyordu. Göreve başladıktan sonra yeniden bu coşkuyu yaratabilmek için, muhtarlarımızdan sivil toplum örgütlerimize kadar tüm kentimiz ile birlikte kapsamlı bir kurtuluş bayramı hazırlıyoruz. Kentimizin kurtuluşunu kentimize yakışır bir şekilde kutlamak için sizlerin görüş ve önerilerini de dikkate alarak hep birlikte çalışacağız” dedi.

Tek tek söz alarak mahalleri ile ilgili istek, öneri ve şikâyetlerini dile getiren muhtarlar da öncelikle 38 gün sonra görevine dönen Başkan Saka’ya “Hoş geldin” dileğinde bulundular. Muhtarlar özelikle kırsal mahalleler arasında ki yolların asfaltlanması, parke taş döşeme ve asfalt kaplama çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Mahallerinde ki yeni dönemde yapılmasını istedikleri çalışmalar ile ilgili talepte bulundular.

Toplantıya Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş, Fatma Özgirgin ve belediyede görevli daire müdürleri katıldı.