Basket maçında pembe topla kansere dikkat çektiler.

0
393
KABOTAJ BAYRAM

 

Edremit Spor Salonunda Edremit Belediyesi Gürespor ile İstanbul Üniversitesi Gelişim Kadın Basketbol takımları arasında oynanan Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi (TKBL) karşılaşmasında oyun atışı ilçe kaymakamı Ali Sırmalı tarafından pembe top ile yapıldı. İstanbul Üniversitesi Gelişim Kadın Basketbol Kulübü oyuncuları giydikleri formalarında da kansere dikkat çekti. Tribünlerde oturan izleyiciler de “Farkında ol sevdiklerinle kal”, “Kansersiz yaşam elinizde”, “Kanserden değil geç kalmaktan kork” ve KETEM yanınızda kanser uzağınızda” yazan dövizlerle hem takımlara destek oldular hem de kansere dikkat çektiler.

Kanserin günümüzde en önemli sağlık sorunlarından birisi olduğunu kaydeden Kaymakam Ali Sırmalı gazetecilere yaptığı açıklamada; “Kanserle mücadelede özellikle erken tanı çok önemli. Bugün biz burada erken tanıyla ilgili olarak bir farkındalık yaratmak için Edremit Belediyesi Gürespor ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Spor Kulüpleri arasındaki bayan basketbol maçında pembe top ile bir hava atışı yaptık. Bu farkındalık için her iki takım oyuncularına bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Sırmalı, Edremit’te kanserde erken tanıyla ilgili hem devlet hastanesinde hem de sağlıklı yaşam merkezinde çalışmalar odlunu söyleyerek tüm vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Edremit İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Burakcan da; “Bilindiği gibi kanser ülkemizin en önemli sağlık sorunlarından bir tanesi. İlçemizde de bu sağlık sorununa dikkat çekmek amacıyla buradayız. İlçemizde faaliyetlerimiz hem hastanede hem de sağlıklı yaşam merkezlerimizde erken tanı amaçlı yaptığımız testlerimiz devam etmektedir. Tüm vatandaşlarımız tahlillerini yaptırmak ve tanılarını daha erken koymak üzere merkezlerimize bekliyoruz” diye konuştu.

Müsabakayı Edremit Belediyesi Gürespor rakibi İstanbul Üniversitesi Gelişim Spor karşısında 82 -55 kazandı.