BAUN Avrupa Şampiyonasınında 11. oldu.

Avrupa Üniversite Sporları Birliği tarafından Portekiz’in Porto kentinde gerçekleştirilen Üniversiteler Avrupa Futbol Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Balıkesir Üniversitesi Futbol Takımı, grup müsabakalarının ardından devam ettiği sıralama müsabakalarında elde ettiği 3 galibiyet ve 1 mağlubiyetle Avrupa 11.si oldu.

0
678
KABOTAJ Kurtuluş

Grup müsabakalarını 1 galibiyet 1 beraberlik ve 1 beraberlikle tamamlayan Balıkesir Üniversiteli futbolcular, sıralama müsabakalarında ise Amsterdam Üniversitesini 4-2, Güney Kıbrıs Üniversitesini 4-1 ve Minho Üniversitesini 1-0 mağlup etme başarısı gösterirken, Almeria Üniversitesine 1-0 mağlup oldu. BAUN Futbol Takımı toplam 7 müsabaka sonunda şampiyonayı 4 galibiyet, 2 mağlubiyet ve 1 beraberlikle tamamladı. 15 üniversite takımının katıldığı şampiyonada Kuban Devlet Üniversitesi birinci, Lille Üniversitesi ikinci, Bordeaux Üniversitesi üçüncü oldu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Türkiye Şampiyonu olarak Türkiye’yi temsilen şampiyonaya katılan sporcu, antrenör ve yöneticileri kutlarken; önemli olanın spor alanındaki büyük organizasyonlarda her dönem yer almak olduğunu belirtti. Rektör Özdemir, “Üniversiteli futbolcularımız Türkiye Şampiyonu olarak Portekiz’de ülkemizi temsil etme fırsatı buldular. Sporda kaybetmek de kazanmak da doğal sonuç. Uzun ve zorlu geçen bir turnuvada centilmence mücadele vererek ülkemizin bayrağını taşıyan takımımız ile maddi ve manevi destekleri ile arkamızda olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur olmak üzere Kırcal İnşaat, Hisar İnşaat ve Uluova İnşaat firmalarına teşekkür ediyorum. Diliyoruz ki kendi branşlarında Türkiye çapında başarılara imza atan tüm sporcularımız bundan sonra da Avrupa ve Dünya çapında başarıları ile bizleri sevindirmeye devam edecektir” dedi.