“Belediye başkanlarımız israf yapmayacak”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin aday tanıtım toplantısı için geldiği Balıkesir’de esnaf ziyaretinde bulundu. Akşener, CHP İl Başkanlığı ve İYİ Parti İl Başkanlığı’na da ziyarette bulunarak seçim çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

0
298

Balıkesir İl Başkanlığı tarafından belediye başkan adaylarının tanıtılacağı toplantı için kente gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, genel başkan yardımcıları Hasan Seymen ve Yavuz Temizer de eşlik etti.

Merkez Karesi ilçesinde bulunan Milli Kuvvetler Caddesi’nde partilileri tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Akşener, Millet İttifakı’nın İYİ Partili Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok ile birlikte esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Akşener ziyaretleri sırasında Bursa Kız Öğretmen Okulu’nda birlikte okuduğu okul arkadaşı olan Esma Ermişler’i iş yerlerine giderek ziyaret etti. Kahve içerek sohbet eden Akşener daha sonra Zağnos Paşa Türbesini ziyaret ederek dua okudu. Ardından CHP İl Başkanlığı’na gitti.

Burada gazetecilere açıklama yapan Akşener, Balıkesir’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ortak bir miting yapacaklarını duyurdu.

Akşener her gittikleri yerde 24 Haziran seçimlerinde 11 milyon oy almış Cumhuriyet Halk Partisi, 5 milyon oy almış İyi Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisiyle birlikte 17 milyon küsur oy almış bir ittifakın seçmenine edilen hakaretlerle ilgili vatandaşların tepkileriyle karşılaştıklarını söyledi.

Akşener, “Bizi bir çukura itmeye çalışıyorlar. Oraya düşmeyeceğiz. Yumak atarlar ya kediler o yumağa takılırlar. O yumağa takılınmayacak. Biz ekonomi konuşacağız esnaf yanıyor. Biz ekonomi konuşacağız tencere kaynamıyor. Biz ekonomi konuşacağız köylü bitmiş durumda. Biz ekonomi konuşacağız gençler işsiz biz ekonomi konuşacağız ve belediye başkan adaylarımız inşallah belediye başkanlarımız olacaksınız. Belediye başkanlarımız israf yapmayacaklarını söyleyecekler. Projelerini yarıştıracaklar” dedi.

Daha sonra basına kapalı olarak devam eden toplantıda Akşener, CHP İl Başkanı Serkan Sarı ile bir süre görüşerek seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Akşener daha sonra İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna’yı ziyaret etti.

Akşener ziyaret programı ardından İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok’un projelerini tanıtacağı toplantıya katılacak.