Bir ayda 223 kilo atık pil topladılar.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Uğur Böceği Kreşi sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir ayda 232 kilo atık pil toplayarak belediye temizlik işleri müdürlüğünü teslim etti.

0
324

Edremit ilçesinde faaliyet gösteren bir özel kreş öğrencilerine çevre bilincini aşılamak ve atık pillerin doğaya atılmasını önlemek amacıyla “Atık pilleri çöpe atma, geleceğini düşün doğayı koru” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdi.

Ödüllü atık pil toplama yarışması kapsamında sarı, mavi, kımızı ve yeşil renklere ayırdığı sınıflar arasında yapıldı. Öğrenci velilerinin de destek verdiği kampanyada bir ayda doğadan toplam 232 kilo atık pil toplandı. Bir ay süren yarışma kapsamında Yeşil sınıf 97,5 kilo ile birinci olurken toplanan atık pillerde Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Kreşin kurucu müdürü İsmail Akçe yaptığı açıklamada, “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığımız ödüllü atık pil kampanyamızda toplanan 232 kilo atık pili Edremit Belediyesine teslim ettik. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.