Bu kitabın geliri Eyşan bebeği kurtaracak

Balıkesir’in Edremit ilçesinde faaliyet gösteren ve uyuşturucu bağımlılarını ilaçsız olarak rehabilite ederek normal yaşama döndüren vakıf tarafından ‘Bahane herkeste var’ adlı kitap bastırıldı. Kitabın geliri ile 3 yaşındaki epilepsi hastası ‘Eyşan’ın’ ameliyatı gerçekleştirilecek.

0
218

Edremit İlçesi Kazdağları eteklerinde doğa ile iç içe bulunan madde ve alkol bağımlılığı konusunda ilaçsız eğitim, rehberlik programı uygulayan Kurtuluş Vakfı, yaptıkları çalışmalardan elde ettikleri tecrübeleri aktaran ‘Bahane herkeste var’ adıyla kitap yayınladı. 2 bin adet bastırıp 20 liradan satışa sunulan kitabın tüm geliri ise İstanbul’da epilepsi ile mücadele eden 3 yaşındaki Eşyan’in tedavisinde kullanılacak.

Bastırılan kitap hakkında bilgi veren Kurtuluş Vakfı Başkanı Ufuk Tezemir, “Burada kazandığımız tecrübeler, ailelerimizin bize anlattıkları, gördüklerimiz, arkadaşlarımızın kurtulma süreçlerinde yaşadıkları ya da eğitmenlerimizin gittikleri bir çok yerde çare bulamayıp Narconom programıyla buldukları hayat bizleri “Bahane herkeste var” adlı kitabı yazmaya yöneltti. Bu kitabımızın tüm gelirini normalde böyle bir işle uğraştığımız için madde bağımlılığı konusuna yatırmak gerekir ama bizler bir küçük kızımıza umut olsun diye 3 yaşında epilepsi hastalığıyla mücadele eden Eşyan bebeğimizin ameliyatı için aktarıyoruz. Kitabımızın tüm gelirini ona bağışlıyoruz. Kitabımızın satışları çok iyi gidiyor. Çünkü insanlar böyle bir farkındalığa ihtiyaçları olduklarını biliyorlar ve Eşyan bebeğimizi gidip görenler var. Onlara yardımda bulunan ailelerimiz var. Bu bizim için çok mutluluk verici. Bizler de bu kitabın geliriyle hem insanlara umut olsun hem de Eşyan bebeğimiz kurtulsun diye kitabın gelirini ona vakfetmek istiyoruz. İnşallah ona da umut oluruz. Çünkü onun olması gereken bir ameliyat var. Bir ameliyat var. Bu ameliyatla epilepsi bitmese bile durma noktasına gelecek. Hepimiz de rahat bir nefes almış olacağız.” dedi.

Eyşan bebeğin babasının terk etmesi üzerine İstanbul’da annesi ile yalnız yaşadığını kaydeden Tezemir; “Eşyan bebek annesiyle beraber zor bir hayat mücadelesinde. Kendisinin bir de şeker hastalığı gibi bir de problemi var. O yüzden de gözleri çok net görmüyor. İstanbul’da ikamet ediyorlar ve bu ameliyatı olabilmesi için de 200 bin lira civarı bir paraya ihtiyaç var. İnşallah bu vesileyle kitabımızın geliri dışında belki ona yardımcı olmak insanlara da yardımımız dokunur. Böylelikle bir insanın hayatının kurtulmasına da yardımcı oluruz.” diye konuştu.

Tezemir, ilk etapta 2 bin adet bastırdıklarını ve tanesini 20 liradan tüm online kitap evlerinde satışa sunduklarını da ifade etti.