Budanan ağaç dalları ihtiyaç sahiplerine veriliyor

Burhaniye Belediyesi tarafından şehir gelinde park ve bahçelerde budanan ağaçlardan çıkan odunlar kesilerek ilçedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

0
707
KABOTAJ Kurtuluş

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde belediye ihtiyaç sahiplerine odun dağıtıyor.

Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünün şehir genelinde budadığı ağaçlardan çıkan odunlar, Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kesilerek çuvallanıyor. Mahalle Muhtarlarının iş birliği ile her mahallede belirlenen ihtiyaç sahiplerinin evlerine Belediye ekiplerince teslim ediliyor.

Her kış olduğu gibi bu senede vatandaşların evlerini ısıtmalarına katkıda bulunmaya devam ettiklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye Belediyesi olarak kamu ve doğal kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirerek halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sosyal yardımlaşma hizmetleri kapsamında yoksulun yanında olan Burhaniye Belediyesi, kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde evleri ısıtacak uygulaması olan odun yardımı için çalışmalarını hızlandırdı. Mahalle bazında tüm ihtiyacı olan vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Tabi bu konuda mahalle muhtarlarımız en büyük yardımcımız onların önderliğinde odun dağıtımlarımız devam ediyor” dedi.