Burhaniye Belediyesi her gün 250 haneye iftarlık götürüyor.

Burhaniye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada; kültür ve sosyal işler müdürlüğü bünyesine bağlı faaliyet gösteren ve her gün farklı menülerde 4 çeşit yemeğin piştiği aşevinde aşçı ve çalışanlar tarafından yemekler özenle ve titizlikle hazırlandığı belirtildi.

0
189
KABOTAJ Kurtuluş

Yemekhanede çalışan işçilerin hijyen kuralarına uyarak hazırladıkları yemeklerin sefer kaplarına koyularak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için her gün iftar vaktine yakın araçlara yüklenerek yola çıktığının ifade edildiği açıklamada; kaymakamlık, belediye ve muhtarlar tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi kişilerden oluşan 250 haneye sıcak yemek servisi yapıldığı bildirildi.

Açıklamada sıcak yemek hizmetinin ilçede oldukça önemli olduğuna değinen belediye başkanı Ali Kemal Deveciler’in “İçinde bulunduğumuz salgın durumundan dolayı bu sene iftar çadırımızı da kuramadık. Sıcak yemek hizmetimiz bu yönden de ayrı bir önem kazanıyor. Özellikle evinden çıkamayan, kimsesi olmayan vatandaşlarımız bu hizmetimizle muhtaç olmaktan kurtuluyor.” İfadesine yer verildi.