Burhaniye Belediyesinden diyabet taraması

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde belediye sağlık işleri müdürlüğünce mahallelerde kan şekeri ölçümleri yapmaya başladı. İlçe genelinde yapılan testlerle Diyabet ve Obezite hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.

0
132
KABOTAJ Kurtuluş

Her hafta Cuma günü uygulanan ve ilçenin bütün mahallelerinde bulunan sağlık birimleri ve muhtarlık binalarında yapılan testlerde ilk olarak vatandaşların tansiyonları ölçülüyor. Daha sonra kan şekeri testleri yapılan vatandaşlara durumlarına göre belediye hekimi Op. Dr. Lemi Turgut tarafından bir değerlendirme yapılıyor.

Diyabetin insan sağlığındaki önemi ve sağlıklı beslenme konularında vatandaşlara bilgilerin aktarıldığı muayenelerde belediye hekimi tarafından gerekli görülen durumlarda tedaviye başlanıyor.

Diyabetin hayatımızda yarattığı olumsuzlukların farkına varılarak daha sağlıklı bireyler olmak için adımlar atıldığını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Diyabetle sağlıklı bir yaşam için erken tanı ve tedavi önemlidir. Erken teşhis için bu hizmeti mahallelerimizde ki sağlık birimlerimizde yapmaya başladık. Tüm hastalara acil şifalar diliyor, herkesi diyabetten korunmak adına sağlıklı beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya davet ediyorum” dedi.