Burhaniye’de 55 bin haşere kaynağı ilaçlandı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Burhaniye Belediyesi’nin koordinasyon içinde yürüttüğü haşereyle mücadele çalışmaları kapsamında, Burhaniye’de Nisan 2017’den bu yana 55 bin 656 haşere kaynağı ilaçlandı.

0
704
KABOTAJ EDR_15TEMMUZ

Burhaniye’nin merkez ve kırsal mahallelerinde çalışmalarına hız kesmeden devam eden ve günde ortalama 100-300 arasında uygulama yapan İlaçlama Birimi ekipleri, 2017’nin Temmuz, Ağustos ve Eylül’ü kapsayan üç aylık döneminde 895 büyükbaş ve küçükbaş hayvan barınağını ilaçladı. Tüm kamu kurum ve kuruşlarında her türlü haşereye karşı yapılan kapalı alan ilaçlaması kapsamında ise Burhaniye genelinde 41 cami ve 25 okulda çalışmalar tamamlandı.

HEDEF SİNEKSİZ YAZ

Kışlak Mücadele çalışmalarını Kasım 2017’den bu yana yoğun şekilde sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte sivrisinekle mücadeleye başlayacak. Durgun sular, fosseptikler, rögarlar, bataklıklar ve sazlık alanlar gibi sivrisinek üreme kaynaklarında gerçekleşecek çalışmalar, yaz sezonunda vatandaşa rahat nefes aldıracak.