Burhaniye’de anaokulu öğrencileri fidan dikti

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde “Köklü Bir Ağaç, Köklü Bir Yeni Nesil” sloganıyla düzenlenen etkinlikte anaokulu öğrencileri okullarının bahçesine çam fidanı dikti.

0
982
KABOTAJ Kurtuluş

ilçede düzenlenen Etkinlikler kapsamında Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, Milli Eğitim Müdür Vekili Seyfettin Ceylan, Orman İşletme Şefi Ekrem Türk, okul öğretmenleri ve veliler Yıldız Özsaraç Anaokulu öğrencileriyle birlikte fidan dikti.

Burhaniye Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada “Geleceğimiz olan çocuklarımıza ağaç sevgisini ve doğa bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen etkinlikte fidanlar minik eller ile toprakla buluştu” ifadelerine yer verildi.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Öner,  “Ağaç yaşken eğilir atasözü ile bugün çocuklarımıza daha yeşil bir Burhaniye bırakmak ve yeşil Burhaniye’yi koruma fikriyle yola çıktık. Bugün burada minik kalpler ve minik eller ile toprakla buluşturulan fidanlar, çocuklarımız ile beraber büyüyecekler ve daha sağlam bir gelecek için kök salacaklar” dedi.

Kaymakam Öner,  bu anlayışın tüm çocuklara aşılanması için bu tarz etkinliklerin devam edeceğini bildirdi.