Burhaniye’de iki grup çatıştı 7 yaralı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı çatışamda biri ağı olmak üzere toplam 7 kişi yaralandı. Çıkan olaylarla ilgili ilk etapta 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, "Çıkan kavgada 7 vatandaşımız yaralandı. Olaylar kontrolümüz altında."

0
980
KABOTAJ EDR_15TEMMUZ

Geriş Mahallesinde yaşayan Roman aileler arasında silahlı, taşlı sopalı kavga çıktı. Kavgada her iki taraftan toplam 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.

Alınan bilgiye göre iki gencin kavgasına aileleri de karışınca olaylar büyüdü. Taşlı sopalı kavga daha sonra iki grup arasında silahlı çatışmaya dönüştü. Tabanca ve tüfeklerin kullanıldığı kavgaya ilk olarak Burhaniye ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa sürede müdahale etti. Olayların daha da büyümesi üzerine ilçe jandarma komutanlığına bağlı ekipler ile Edremit Çevik Kuvvet Timi de destek olarak çağırıldı.

Olaylar güvenlik güçleri tarafından yaklaşık 45 dakika sonra bastırıldı. Çıkan silahlı çatışmada biri ağır toplam 7 kişi yaralandı.

Olaylar sonrasında yaralılar Burhaniye ve Edremit Devlet Hastanelerine kaldırıldı. Burhaniye kaymakamı Hüseyin Öner, devlet hastanesine giderek olaylar ve yaralıların durumu hakkında bilgi aldı.

Olaylarla ilgili gazetecilere açıklama yapan kaymakam Öner, “Bugün iftar saatine yakın saat 20. 30 civarında daha çok Roman vatandaşlarımızın yaşadığı mahallemizde iki gencin kavgasına maalesef babaları da müdahil oluyor. Edindiğimiz bilgiye göre silahta kullanıyorlar. Tüfekle filan ateş ediyorlar onlardan çıkan saçmalardan 7 vatandaşımız yaralanıyor. Hızla büyüyor olaylar taşlı sopalı kavgaya dönüşüyor. Biz en kısa sürede müdahil olduk. İlçeden hem emniyet müdürlüğümüz hem jandarma hem de Edremit’ten çevik kuvvet talep ettik. Onların da gelmesiyle kavga sona ermiş durumda, kontrolümüz altında. Yaralı vatandaşlarımızdan bir tanesi Edremit’e sevk edildi, diğerleri ilçemizde tedaviye alındı. Sağlık durumları iyi, hayati tehlike söz konusu değil. Bir kişinin ameliyata alınması söz konusu ama hayati tehlikesi söz konusu değil. Saçma ile yaralanmışlar, bir tanesinde de tabanca yarası var. Olaylar kontrolümüz altında hem hastanede hem de olay mahallinde konuyu takip ediyoruz. Tarafları sakinleştirdik inşallah daha mühim hadiseler olmaz” dedi.

Çıkan olaylarla ilgili ilk etapta 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.