Burhaniye’de Sahil Güvenlik Botu konuşlandırıldı.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Sahil Güvenlik Botu konuşlandırıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait TCSG – 905 Arama Kurtarma Gemisi Burhaniye Yat Limanı'nda konuşlandırılarak bugünden itibaren hizmete başladı.

0
1337
KABOTAJ Kurtuluş

Burhaniye Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Ticaret Odası tarafından yapılan ortak girişimler sonucunda sonucu TCSG – 905 Arama Kurtarma Gemisi ilçede konuşlandırıldı.

Antalya Damen Tersanesi’nde üretilerek 22 Aralık 2017 tarihinde suya indirilen 19.3 metre boya 6.57 metre ene sahip KNRM 1905 sınıfı arama kurtarma botu bugünden itibaren Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 7 personeli ile göreve başladı başladı.

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner yaptığı yazılı açıklamada; “Sahil Güvenlik Komutanlığı ülkemizin bütün sahillerinde, iç sular olan Marmara Denizi ile İstanbul ve Çanakkale Boğazlarında, liman ve körfezlerde, karasularında, egemenlik ve denetimimiz altında bulunan tüm deniz alanlarında faaliyetlerini sürdüren, ulusal ve uluslar arası hukuku etkin kılmak suretiyle can ve mal emniyetini korumaya çalışan denizlerimizin genel kolluk kuvvetidir” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Öner imzalı basın açıklamasında “Antalya Damen Tersanesi’nde üretilip 22 Aralık 2017 tarihinde suya indirilen KNRM 1905 model arama kurtarma botu, 19.3 metre boyunda 6.57 metre eninde olup, ters dönme, radar ve termal görüntüleme, şiddetli fırtınalara dayanıklılık gibi özelliklere sahiptir. Sahil ve karasularımızı koruma, güvenliğini sağlama, denizlerimizde can ve mal emniyetini sağlama, göçmen kaçakçılığı ile mücadele, deniz yolu ile yapılan her türlü kaçakçılığı önleme ve su ürünleri avcılığını denetlemek gibi çok önemli görevleri olan bir kurumun ilçemizde ve bölgemizde hizmetlerini çok daha etkin yapmasını sağlayacak, modern ve güçlü bir hizmet aracı olan TCSG – 905 nolu bot ilçemiz limanında bağlamış ve 7 personeli ile birlikte hizmet vermeye başlamıştır. TCSG – 905 nolu Sahil Güvenlik Bot personelimize başarılar diliyor ve gemimizin ilçemiz ve bölgemiz için hayırlı, güzel hizmetlere vesile olmasını diliyoruz” denildi.