Burhaniye’de suçlulara göz açtırılmıyor.

0
681
KABOTAJ BAYRAM

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde polis ve jandarma tarafından 1 Kasım, 15 Aralık arasında yapılan asayiş uygulamasında 2 tabanca, 5 av tüfeği, bunlara ait 5 mermi ile 96 kilo 41 gram kurutulmuş hint keneviri, 14 kök hint keneviri, 1 gram esrar, 1 gram bonzai, 15 adet ecstasy ele geçirilirken haklarında yasal işlem yapılan 25 kişiden 3’ü tutuklandı.

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner imzasını taşıyan yapılan yazılı açıklamada; “Burhaniye İlçe genelinde halkımızın güvenliğinin sağlanması, huzur ortamı içerisinde yaşamlarını sürmeleri için Polis ve Jandarma görevlileri koordineli olarak aralıksız çalışmakta, ilçe genelinde uygulama ve denetimlerini devam ettirmektedir. 2017 yılı 1 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında ilçe genelinde Polis ve Jandarma mıntıkası dahilinde yapılan operasyonlarda yakalanan şahıslar ile elde edilen suç unsurları ile ilgili istatistiki bilgilerin kamuoyu ile paylaşılarak halkımızın aydınlatılması ihtiyacı hissedilmiştir” ifadelerine yer verildi..

Ayrıca suçla mücadelede en önemli unsurun halkın emniyet güçlerine verdiği destek olduğu belirtilerek vatandaşların şüphelendikleri herhangi bir durumda 155 veya 156’yı arayarak ihbarda bulunmalarının suçla mücadelede önem arz ettiği bildirilen açıklamaya şöyle devam edildi; “Suçla mücadelede Emniyet ve Jandarma teşkilatı mensuplarına gereken desteğin sağlanacağına yürekten inanmaktayız. Şehrimizin daha huzurlu ve güvenli, daha yaşanılır bir yer olması için Emniyet ve Jandarma Teşkilatlarımızın tüm imkanlarını seferber ederek, halkımızın ve yerel kurumlarımızın destekleriyle huzurlu ve güvenli Burhaniye için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Burhaniyeli hemşerilerimizin yeni yıla huzur ve güven ortamı içerisinde girmesini sağlamaya yönelik tedbirlerimiz alınmış durumdadır. Bu vesileyle şimdiden yeni yılın, yeni umutlara ve daha güvenli bir Burhaniye’ye vesile olmasını diler, tüm vatandaşlarımıza iyi seneler dileriz.”